Reese Witherspoon’un başrolde oynadığı ‘Yaban’ 6 Şubatta vizyona girecek

Hiç deneyimin olmadan, kocaman bir çanta ve zayıf düşmüş bir iradeyle dünyanın en zorlu yollarından birini tek başına yürür müydün? ‘Seni öldürmeyen şey güçlendirir’ mottosunu sonuna kadar hissettiren, Chreyl Strayed’in gerçek hikayesinden uyarlanan ve başrolünü Reese Witherspoon’un oynadığı ve 6 Şubatta vizyona girecek olan YABAN filmini Uplifers olarak heyecanla bekliyoruz.

“YABAN”da, Dallas Buyers Club’ın yönetmeni Jean-Marc Vallée, Oscar ödüllü Reese Witherspoon ve Oscar adayı senarist Nick Hornby, yazar Cheryl Strayed’in çok satan, sıra dışı bir macerasını ekranlara taşıyor. Yıllar süren umursamaz davranışları, eroin bağımlılığı ve evliliğinin yıkımıyla beraber Strayed acele bir karar alır. Lanetlenmişçesine aklında kalan annesi Bobbi’nin (Oscar adayı Laura Dern) hatıraları ve tamamen tecrübesizce, bin mili aşan Pacific Crest Yolu’nu tek başına yürümeyi kafasına koymuştur. YABAN, onu çıldırtan, güçlendiren ve sonunda iyileştiren bu maceradaki korku ve tatminleri ortaya koyuyor.

Reese Witherspoon as "Cheryl Strayed" in WILD.

Fox Searchlight Pictures sunar, bir Pacific Standard prodüksiyonu, YABAN, başrollerde Reese Witherspoon, Laura Dern, Thomas Sadoski, Michiel Huisman, Gaby Hoffman, Kevin Rankin, W. Earl Brown, Mo McRae, Keene McRae.

YABAN, ona ilham veren annesinin baş döndürücü ani ölümü, harap olmuş bir evlilik ve küstahça kendini yok etmeye adamış olmasına rağmen bunlara artık bir “Dur!” demek isteyen Chreyl Strayed’in akıl almaz macerasını anlatıyor. Hiç deneyimi olmadan, kocaman ağır bir çanta ve zayıf düşmüş iradesinin etkisiyle Strayed, Amerika’daki en uzun, en zorlu ve en vahşi transit yol olan Pasific Crest Yol’unu tek başına yürümeye karar verir. Yürüyüşe başlamasından biraz sonra bırakmayı düşündü fakat azmetti ve o birkaç ay boyunca korku, yorgunluk ve tehlikenin içinde ona neşe, cesaret ve güzelliği hatırlatanları buldu. Hayatını yeniden düzene oturtmasını sağlayan, yeni ama dikkat çekici hikayesini su yüzüne çıkartan bir macera.

FOX_8524.psd

Strayed’in açıklaması: “Pacific Crest Yolu’nu 94 günde yürümek benim için büyük fiziksel bir girişim olduğu kadar ruhani bir seyahatti aynı zamanda. Çoğu insanın yabana döndüğü kadar bende patikaya döndüm. Kaybolmuş ve çaresiz hissettiğim zaman, nasıl ilerleyebileceğimi bilmediğim bir yerde bile olsam, patika bana moda mod bir ayağımı öbürünün önüne atmamı öğretti.”

Strayed’in hikayesi kendisi için çok anlamlıydı fakat yazılarının diğer insanların hayatlarını bu kadar değiştirebilecek eserler olacağını öngöremezdi. 2012’de, Yaban basılır basılmaz çok satanlar listelerine girdi. Maceraperestliği ve saygısız ama bir o kadar da samimi tarzı ile çılgın çizgisini gösterdi. The New York Times Book Review, Yaban için “edebi ve insani zafer” yakıştırmasını yaparken, The Boston Globe ise “bağışıklık yapan, muhteşem kitap. Yalnızca eğlendirmekle kalmıyor, okumuş olmanın hazzını bırakıyor.”

FOX_3631.psd

Kitabı yayımlanmadan birkaç ay önce okuyanlardan birisi de Oscar ödüllü oyuncu ve prodüktör Bruna Papandrea ile kendi film şirketlerini oluşturmaya başlayan Reese Witherspoon’dan başkası değildi. Elinden geçen onlarca müsveddeden sonra Witherspoon’un tepkisi anlık ve hararetliydi. “Kitabın ilk yarısını uçakta okudum ve gözyaşları içinde kaldım.” diye anlatıyor Witherspoon. “Sonra, fazla sabredemedim ve kitabın kalanını geri dönüşte bitirdim. Dedim ki, “Cheryl Strayed’in kim olduğunu bilmiyorum ama hemen telefon numarasına ihtiyacım var.”

Witherspoon, Strayed’i arayarak, ona bu hatıraya ne kadar derinden bağlandığını ve kitabının çok farklı hayatlara dokunacağına inandığını söylemiş. “Cheryl’a bunun bir roket olduğunu ve sıkı tutunmasını çünkü çok yükseklere çıkacağını söyledim.” diyor ve ekliyor Witherspoon “Tahmin edebileceğiniz her ruhsal ve duygusal kişide ufacık da olsa onun bir parçasını buluyorum. Saçmalamıyor, lafı uzatmıyorlar ve her şeyi olduğu gibi söylüyor tıpkı insanların onun kitabına verdiği tepkiler gibi.”

Vizyon Tarihi: 6 Şubat 2015 (1s 59dk)
Yönetmen: Jean-Marc Vallée
Oyuncular: Reese Witherspoon, Gaby Hoffmann, Laura Dern
Tür: Dram, Macera
Ülke: ABD

[quote_box_center]Siz de fragmanı izleyip, ‘‘kendinle baş başa kalmanın size neyi ifade ettiğini’ en iyi anlatan cümleni bizimle Facebook içeriğimizin altında paylaşın. En çok beğenilen ilk 5 cümle YABAN filmini bir arkadaşıyla birlikte ücretsiz izleme şansı yakalayacak.[/quote_box_center]

Yarışmamızın detayları için Facebook sayfamıza bakabilirsiniz.

YABAN NEW AFIS

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!