Bardakları tokuşturmak için gitmeniz gereken modern meyhaneler

Her ne kadar eski meyhanelerimizin yeri ayrı olsa da şimdi hem tabaklardaki farklılıklarıyla hem de inovatif menüleriyle ön plana çıkan modern meyhaneler revaçta.

Narlı firik tabulesinden, sakızlı patlıcan ezmesine, mangolu ciğerden, ananaslı rakısına kadar herşeyin özenle bir araya getirildiği bu menüler size hem tanıdık bir şarkı söyleyecek hem de yeni bir gastronomi macerasına başlatacak.

Eğer rakı keyfinizi yerel ancak modern tatlarla çeşitlendirmek isterseniz bu restoranlara göz atın:

Küçük Klüp, Nişantaşı

Nişantaşı’nda, Amerikan Hastanesi’nin karşısına açılan Küçük Kulüp de modern bir meyhane burası. Beyaz örtülü masaları, siyah sandalyeleri ve gri duvarlarıyla sade ama şık bir görüntü veren Küçük Klüp; humus, Girit ezmesi, köpoğu ile meşhur.

Adres: Teşvikiye, Prof. Dr. Müfide Küley Sk., 34365 Şişli/İstanbul

0S2A9560-low

Safi Meyhane, Nişantaşı

Yüksek tavanlı mavi-beyaz dekorasyonu ve eski 45’liklerden oluşan bir müzik listenin eşliğiyle normal meyhaneleri gözlerinizi kapatınca aratmıyor. Lokasyonu harika ve fiyatları ise orta yollu diyebiliriz. Ayrıca yenilikçi ve teknolojik değişimlere ayak uyduran bir yer olduğunu dört dilde hazırlanmış iPad’le sunulan menülerinden anlayabilirsiniz.

Adres: Asmalı Mescit, Meşrutiyet Cad. No:84, 34430 Beyoğlu/Istanbul

12_dusuk_coz_yeni_raki_meyhane_konsept_08

Kalamata Meyhanesi, Akaretler

Akaretler’de 2009’da açılan Kalamata Meyhanesi, klasik meyhane kültürüne şıklığı ve menüsüyle modern bir yorum getirenlerden. Kalamata’nın menüsü her mevsim değişiyor ve mevsimsel malzemelerle hazırlanıp fiks menüyle sunuluyor. Fiks menüde başlangıçlar, ara sıcaklar, seçmeli ana yemek ve tatlı var. Kalamata’da Çarşamba akşamları Coşkun Sabah ve orkestrası sahne alıyor.

Adres: Vişnezade Mh., Süleyman Seba Cad. No:45, 34357 Beşiktaş/Istanbul

Kalamata-Meyhane3

Münferit, Galatasaray

Beylerbeyi Rakı’nın sahibi Ferit Sarper, heyecanla beklenen modern ve şık meyhanesi Münferit’i Galata Residence’ın hemen girişinde açılalı çok oldu. Ancak açılış o açılış senelerce ama senelerce yer bulmak imkansızdı. Kağıtta beyaz peyniri, ciğeri ve humusu en ön plana çıkanlardan.

Adres: Yeni Çarşı Cad. No:19, Galatasaray, 34425

4.Wzjxi_landscape

Aheste, Pera

Beyoğlu’nun gün geçtikçe güzelleşen ve değerlenen bölgelerinden Şişhane’de bulunan Aheste Pera’dan damağınızda yer eden lezzet çözümleriyle ayrılacaksınız.

Adres: Asmalı Mescit, Meşrutiyet Cd. 107/F, 34430 Beyoğlu/İstanbul

aheste-770x375

Duble Meze, Şişhane-Asmalımescit

Tam olarak tarihi Pera’da, Palazzo Donizetti Hotel’in muhteşem manzaralı terasında yerini alan bu modern meze bar hem şarkılarıyla hem de manzarasıyla tam olarak bir modern meyhane diyebiliriz!

Adres: Asmalı Mescit Mah., Meşrutiyet Cad., 34420 İstiklal/Beyoğlu/İstanbul

1396310400-8a2b631c09b1e91a8cb965562891377b

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!