Probiyotiklerle bağışıklığını destekle: Doğadan Probiyotikli Çay

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün en büyük gündemimiz olduğu bugünlerde, hepimiz güçlü bir bağışıklık sisteminin önemini bir kez daha kavradık. Vücudumuzun savunma mekanizması olan bağışıklık sistemimizi güçlendirmenin pek çok yolu bulunuyor; sağlıklı ve dengeli bir beslenme planı, kaliteli ve yeterli uyku ve düzenli egzersiz bunların başlıcaları. Bağışıklık sisteminin en güçlü destekçilerinden bir diğeri ise “dost bakteriler” olarak da bilinen probiyotikler.

Bağışıklığını destekle: Probiyotik nedir ve neden önemlidir?

Sağlıklı yaşam söz konusu olduğunda adını her geçen gün daha çok duyduğumuz probiyotikler, bağırsaklarımızda yaşayan ve bağışıklık sistemimizi güçlendirmekten ruh halimizi düzenlemeye kadar pek çok fayda sunan dost bakterilerdir. Öncelikli görevi bağırsak florasını dengelemek olan probiyotiklerin faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Probiyotikler, yani yararlı bakteriler, bağırsak sağlığını düzenler, sindirim fonksiyonlarını destekler ve vücuttaki pek çok sistemin daha iyi çalışmasını sağlar.
  • Bağırsak florası yani mikrobiyota dengeli olduğunda bağışıklık ve sindirim sistemi etkili şekilde çalışırken; probiyotikler bağırsak florasının dengesinin korunmasına yardımcı olur.
  • Bağışıklık sistemi fonksiyonlarının %80’i bağırsaklarda gerçekleştiği için, probiyotikler güçlü bir bağışıklık sistemi için gereklidir.
  • Sindirim sistemimizi düzenleyen ve bağırsaklarımızdaki besin emilimi sürecini destekleyen probiyotikler; vücudun ihtiyaç duyduğu besin öğelerini almasını da sağlar.
  • Mutluluk hormonu olarak da bilinen serotoninin yaklaşık %95’i bağırsaklarda bulunurken; sağlıklı bağırsaklar, ruh halimizi de iyileştirir.
  • Probiyotikler bağırsak bariyerlerini koruyarak iltihaplanmayı önlemeye de yardımcı olur.

Bağırsaklara dost bakteriler olan probiyotiklerin en önemli kaynakları olarak bilinen yoğurt, kefir, kombucha, miso, lahana turşusu gibi yiyecek ve içeceklerin yanı sıra artık yepyeni bir probiyotik kaynağımız daha var: Türkiye’nin ilk ve tek probiyotikli çayı Doğadan Probiyotikli Çay.

Yepyeni bir probiyotik kaynağı: Doğadan’dan Türkiye’nin ilk ve tek probiyotikli çayı

Türkiye’de ilk ve tek olan ve Temmuz itibariyle raflarda yer almaya başlayan Doğadan Probiyotikli Çayın 3 farklı varyantı mevcut; Klasik Siyah Çay, Açai Ananaslı Yeşil Çay ve Vanilyalı Roobios. Doğadan probiyotikli çayların içeriğinde bulunan probiyotikler dışındaki doğal kalkan sayesinde sıcak sudan ve mide enzimlerinden korunuyor ve sadece bağırsakta aktif hale geliyor. Üstelik bu probiyotikler çayın tadını da değiştirmeyen bir yapıya sahip.

Probiyotikler sıcak çayda nasıl yaşar?

Dışındaki koruyucu kalkan sayesinde yüksek sıcaklıkta yaşar ve uygun ortama ulaşana dek (bağırsak ortamı) etkin forma dönüşmez. Yapısı gereği sıcağa ve düşük pH’a (mide asidi) karşı dirençli bir probiyotik çeşididir.

Probiyotikli çay etkisini nasıl gösterir?

Probiyotikli çayın olumlu etkilerinden faydalanmak için günlük düzenli tüketim önerilmektedir. Böylelikle bağırsak florasındaki iyi bakterilerin artmasıyla sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olur.

Günde kaç kupa tüketmeliyim?

Her bir kupa Doğadan probiyotikli çayın içinde 200 milyon probiyotik bulunmaktadır. Günlük çay rutininiz dahilinde güvenle tüketebilirsiniz.

Ürünün içeriğinde koruyucu ve katkı maddesi vb. var mı?

Doğadan Probiyotikli Çay’ın içeriğinde koruyucu ve katkı maddesi bulunmuyor. Doğadan Probiyotikli Çay ayrıca laktozsuz ve vegan beslenmeyi tercih edenler için de uygun.  

Doğadan Probiyotikli Çay Çeşitleri

Doğadan Probiyotikli Siyah Çay

Klasik siyah çay keyfinden vazgeçemiyorsan, Probiyotikli Siyah Çay tam sana göre. Üstelik her zamanki lezzetinde.

Doğadan Probiyotikli Yeşil Çay

Doğadan’ın en çok sevilen açai ananaslı yeşil çay lezzeti, şimdi probiyotikli. Nefis lezzetiyle her kupada iyi hisset.

Doğadan Probiyotikli Rooibos Çayı

Vanilya ile rooibosun nefis uyumu, probiyotiklerin desteğiyle buluştu. Çayını kafeinsiz ve yumuşak içimli tercih edenlerin favorisi.

Havaların ısınmaya başladığı bugünlerde, probiyotikli çayları demleyip soğutarak soğuk çay olarak da tüketebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun!

Çantada taşınabilir, pratik formatıyla Doğadan Probiyotikli Çay, probiyotik destek almak istediğin her an yanında; sadece 1 kupa ve sıcak su yeterli. Doğadan Probiyotikli Çayla hemen tanışmak için tıklayın.

 

Bu içerik Doğadan katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement