Prime Video’nun nefes kesen yeni casus dizisi: “Citadel”

28 Nisan’da gündeme bomba gibi bir giriş yapan Prime Video’nun yeni casus dizisi Citadel ile karşınızdayız! Efsane kadrosu, mükemmel oyunculuklar, benzersiz sahneler ve sürükleyici olaylarla zihnimizin sınırlarını zorlayan ve bizi bir süreliğine dünyanın gerçekliğinden uzaklaştıran Citadel’in Prime Video’da yer alan ilk iki bölümünü adeta soluksuz izledik ve hemen izlemek için geçerli 3 nedeni paylaştık:

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Uplifers (@uplifers)’in paylaştığı bir gönderi

Öncelikle belirtmekte fayda var ki bizi Marvel dünyasına taşıyan Russo Brothers’dan ve başrollerini Priyanka Chopra Jonas ile Richard Madden’in paylaştığı bir kadrodan kötü bir iş çıkması zaten mümkün değildi ve bizi yanıltmadı! Diziyi merak edenlere kısa bir özet geçmek gerekirse; tüm dünyanın güvenliğini sağlamak için çalışan Citadel isimli bir casus teşkilatı Manticore isimli bir grup tarafından yok ediliyor; ancak Mason Kane ve Nadia Sinh isimli iki ajan hayatını kurtarmayı başarıyor. Ama küçük bir detayla; hafızaları siliniyor ve geçmişlerinden bir haber yepyeni hayatlar kuruyorlar.

Yıllar yıllar sonra ise Citadel’den eski bir dostları, Mason ve Nadia’nın yardımına ihtiyaç duyuyor ve dünyayı Manticore’un hain planlarından korumak için onları bir araya getiriyor. Geçmişlerini hatırlamaya uğraşırken bir yandan da aralarındaki güçlü aşkı alevlendiren ve sırlarla, iç içe geçmiş yalanlar ve gerçeklerle dünyayı korumak için tüm benliklerini ortaya koyan Mason ve Nadia, bizi benzersiz deneyimlerine konuk ediyor!

Peki, bu efsane diziden şimdiye kadar neler öğrendik? Adrenalin dolu dizinin heyecanını kaçırmamak için spoiler vermekten biraz uzak durmaya çalışarak Citadel’in bizi en çok etkileyen detaylarını hemen sizin için paylaşıyoruz. İşte Citadel’den öğrenebileceklerimiz:

  • Gerçekler saklanamayacak kadar güçlüdür ve elbet bir gün kendilerini açık ederler.
  • Bazen ‘doğru’ sanılan her şey bir illüzyon, ‘yalan’ olduğu düşünülen şeyler ise gerçeğin ta kendisi olabilir.
  • Rakibi hafife almak, işleri daha da karmaşık hale getirir.
  • Aşk ve nefret aynı anda aynı yerde iç içe var olabilir.
  • Tam ‘bitti’ derken, her şey yeniden başlayabilir.
  • En güvenli görünen yerde bile her zaman garda ihtiyaç vardır.
  • Her zaman arkanı kollayan birinin varlığını bilmek kadar iyi hissettiren çok az şey vardır.

Elbette ki bu kadarla sınırlı değil! Dizinin her bir sahnesi şüphesiz ki sonsuz çıkarımlarla dolu. Ama dikkat edin, karakterlerin başarılı oyunculukları ve karizmatik halleri zaman zaman olaylardan kopmanıza neden olabilir, çünkü birbirine aşık bu iki ajanın aralarındaki çekim, o kadar güçlü ki sizi de içine çekebilir! Ayrıca, dizideki akıl almaz dövüş sahneleri, bir savunma sanatına hemen başlamak için geçerli bir neden olabilir . Ve şunu da ekleyelim ki Citadel’i izlerken ‘kırmızı’ sadece bir renk olmaktan çıkabilir, izlerken fark edeceksiniz!

Aksiyon dolu bir maceraya hazırsanız Citadel’i hemen izlenecekler listenize ekleyin ve benzersiz bir yolculuğa doğru yelken açın! İlk iki bölümünü Prime Video’da izlemek için tıklayabilir, her Cuma yayınlanacak yeni bölümlerini kaçırmamak için takibe alabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement