Peru Etkisi, Kate Moss ve etkinin kaynağı Mario Testino

 Kate Moss ve etkinin kaynağı Mario Testino
Kate Moss ve etkinin kaynağı Mario Testino

Peru asıllı fotoğrafçı Mario Testino, fotoğrafın yanı sıra moda videoları da çekmekte. Versace, Burberry gibi markalara hem fotoğraf, hem reklam filmi çeken Mario, aynı zamanda başta İngiliz kraliyet ailesi olmak üzere bir çok ünlünün fotoğrafçısı. Hal böyleyken dünyanın en gözde ve popüler modeli olan Kate Moss’un da arkadaşı.

Paris Vogue’unun son sayısında beraber gerçekleştirdikleri çalışmanın, rengarenk stylingini Sarajane Hoare üstlenmiş. Bu yaz her yerde karşımıza çıkacak olan çizgili desenler, kabartma dokulu etekler, etnik desen ve detaylar, Peru konseptli bu çekimde Sarajane tarafından oldukça estetik bir biçimde kullannılmış. İsim değişikliğine giden ve Yves Saint Laurent ismini, Saint Laurent olarak değiştiren markadan, Gucci ve Hermes gibi dünya devlerine kadar geniş bir yelpaze ile yapılan stylinge ek olarak, lüks şallar ve aksesuarlar ile abartılmadan stil katmış.

Renkli fotoğrafların yanı sıra, monokrom olarak da görsellerin bulunduğu bu seri, ekip olarak herkes tarafından alkışlanacak profesyonellikte bir iş olmuş.

İşte dünya devlerinin bir arada bulunduğu Vogue çekimleri:

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

Ezgi Turan
Ezgi Turan, 2009 senesinde İstanbul Ticaret Üniversitesi, Moda Tasarım bölümünden mezun oldu. Ardından 2009 yılında, 2 yıl süreliğine Home Store ve Dqmane markasına koleksiyonlar ... Devam