OMM’da İş Yatırım desteği ile gerçekleşen Çağdaş Sanat Seminerleri başlıyor

Sanatın büyüleyici dünyasına adım atmak ve kültür-sanat sektörünün derinliklerine inmek isteyenler için heyecan verici bir fırsat kapısı açılıyor. İş Yatırım desteği ile gerçekleşen çağdaş sanat seminerleri OMM – Odunpazarı Modern Müze’de 8 Ekim tarihi itibariyle başlıyor. Ekim ayı boyunca devam edecek seminerlerle kültür-sanat sektörü hakkında merak edilenler konusunda uzman isimler tarafından masaya yatırılıyor.

Çağdaş sanat seminerleri serisi, alanında uzman isimlerle çağdaş sanatı destekleyen yapıları ve kültür sanat yönetiminde kurumların rollerini mercek altına alıyor. OMM’da gerçekleşecek ücretsiz seminerlerin ilk iki konuğu Çelenk Bafra ve Esra Aysun.

8 Ekim Pazar günü gerçekleşecek Kültür Sanat Yönetiminde Kurumlar seminerinde, SAHA’nın Direktörü ve Küratörü Çelenk Bafra, SAHA’nın katılımcı bir yönetişim ve kaynak geliştirme anlayışı benimseyerek gerçekleştirdiği uluslararası ve yerel projelerden örneklerle kurumların kültür sanat yönetimindeki rollerini ele alacak.

Sanat yönetimi alanındaki profesyonel hayatının yanı sıra, akademik alanda da eğitimci kimliği ile yer alan British Council Türkiye Sanat Direktörü Esra Aysun ise, 14 Ekim Cumartesi gerçekleşecek Sanat Yönetiminde Güncel Durum başlıklı seminerinde kurumların kültürel çeşitlilik, kapsayıcılık ve sürdürülebilirlik yaklaşımlarını inceleyecek.

Çağdaş Sanat Seminerleri serisinin ilk iki buluşmasına katılım sağlamak için [email protected] adresine e-posta göndererek ya da 0222 221 27 37 no’lu telefonu arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Program

8 Ekim Pazar

  • 11.00-12.00
  • Kültür Sanat Yönetiminde Kurumlar I Çelenk Bafra

14 Ekim Cumartesi

  • 13.00-14.00
  • Sanat Yönetiminde Güncel Durum I Esra Aysun

 OMM – Odunpazarı Modern Müze’de Devam Eden “İki Güneş Altında”

OMM yeni sanat sezonuna küratörlüğünü Aslı Seven’in üstlendiği “İki Güneş Altında” isimli sergi ile giriş yaptı. Gökyüzünde iki güneş olasılığının açtığı mitolojik ve spekülatif ufuklardan, dünyadaki varoluşumuzun Güneş’le olan derin bağlantılarına uzanan bir keşif yolculuğu sunan sergide. Erol Tabanca Koleksiyonu’ndan seçilen yapıtlar yer alıyor. Sergi; güneş ışığı, gölgeler ve atmosferik kırılmalar etrafında şekillenerek optik, termal, metamorfik ve duygusal olgulara dair bir duyarlılık paylaşıyor ve aynı zamanda biyolojik ve kültürel bir dürtü olarak öykünme taktiklerini barındıran estetik olasılıklara alan açıyor. “İki Güneş Altında”, 28 Temmuz 2024’e kadar ziyaret edilebilir.

Detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İstanbul’da sonbahar: Şehrin tadını güz etkinlikleriyle çıkarın

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!