Öğünlerin kralı kahvaltıyı Türkiye’nin her bölgesinden lezzetlerle deneyimlemek

Her öğün birbirinden kıymetli olsa da kahvaltının keyfi her zaman çok daha başkadır. Üzerine şiirler dahi yazılan sabah kahvaltısı özellikle çalışan insanlar için hafta sonunu keyifli kılmanın en güzel başlangıcı oluyor. Mutfağı son derece zengin olan Türkiye’de kahvaltı seçenekleri de bölgelere göre farklılık göstererek zengin seçeneklerle kahvaltı severlerin karşısına çıkıyor.

“Yerel güzeldir, sunum özeldir” mottosuyla yola çıkan Delimonti de günün en sevilen öğünü kahvaltıyı, klasik lezzetlerinin yanı sıra dönemsel olarak yenilenecek, yöresel seçeneklerle zenginleştiriyor. Buna bağlı olarak Nisan ve Mayıs ayları boyunca her gün Doğu Anadolu kahvaltısı sunulacak.

Öğünlerin kralı kahvaltıyı Türkiye’nin her bölgesinden lezzetlerle deneyimlemek

Doğu Anadolu’nun lezzetlerini bir araya getiren yöresel kahvaltıda Kars, Van, Siirt, Bitlis, Mardin ve Diyarbakır’dan özenle seçilen yerel ürünler misafirlerle buluşturuluyor. Delimonti’nin Doğu Anadolu kahvaltısında; Kars yöresinin Malakan, eski kaşar, yağlı karın ve küflü çeçil peyniri; Van otlu bidon peyniri ve tereyağı, Bitlis geven balı, Siirt Kurtalan çiçek balı, Mardin kaymak ve samuk piyazı ve Diyarbakır örgü peyniri ile yeşil zeytini gibi özel lezzetler bulunuyor. Misafirler Doğu Anadolu kahvaltı tabağına ek olarak tercih edebilecekleri Murtuga, Kavut, Çakallı Menemen ve Sumak Şerbeti gibi alternatifler ile de yöresel bir lezzet yolculuğuna çıkma imkanı buluyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!