Ofiste moda rüzgarları: Metalik parlaklık trendi

metalik
Ofiste moda rüzgarları

2014 bahar mevsimine sıcacık girişimizi yaptığımız bugünlerde, ofis şıklığımızda da bahar esintilerini buram buram hissediyor olacağız. Bu haftaki trendimiz ise, 2014 ilkbahar yaz kolleksiyonlarının tüm süpriz canlı renkleri ve pastel süslemelerinin yanında, adeta apayrı bir yön ile tasarımcılarımızın özel tercihi olan metalik parlaklık, yani metalik trendi.

ofiste metalik

Metalik çizgileri özellikle elbiselerde, eteklerde, kısa üstlerimizde, gömlek veya pantolonlarımızda ve hatta ayakkabı gibi aksesuar parçalarda görmek mümkün. Özellikle ofis şıklığımızda yüksek topuklu ayakkabılarımızla kombinleyeceğimiz metalik parlaklıkta elbisemiz, gri veya siyah tonlarda gömleklerimiz ile kombinleyebileceğimiz metalik yüksek bel eteğimiz, yine şıklığımızı ön plana çıkarmak üzere bol paça yüksek bel pantolonumuz ile kombinleyebileceğimiz metalik bluzlarımız, ofislerimizde moda rüzgarları estirmemizi sağlayacak nitelikte olacaktır.

moda parlak

moda metalik

Metalik trendini sadece giysilerimizde değil çantalarımız, ayakkabılarımız ve vazgeçilmezimiz olan takılarımız ile de kullanabiliriz. Bu tonlarda kullandığımız kombinasyonumuz ile özellikle yine metalik tonlarda kullanacağımız makyajımız uyumumuzu bir kat daha arttırmış olacaktır.

metalik aksesuarlar

Tüm Uplifers okuyucularına önümüzdeki hafta ofislerinde metalik trendinin en güzel örneklerini sağlık, mutluluk ve enerji dolu sergileyebilmelerini dileriz. Ofis trendleri için Uplifers’ı takip etmeye devam edin!

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız. 

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam