Ofiste Moda Rüzgarları: Karşı konulamaz kış trendi ‘’Maskülen Stili’’

ofis modası
Maskülen Stili

Kadınlar olarak hepimiz içimizden,erkek olsam modayı takip etmem çok daha rahat olurdu” diye mutlaka geçirmişizdir. Fakat 2014 kış modasında sevgili tasarımcılarımız, özellikle kadınlar için bu yanılgıyı hissettirmek ister gibi. Nasıl mı? Tabii ki kış koleksiyonlarına yansıttıkları birbirinden şık, maskülen stil detayı taşıyan parçayla.

Maskülen stil söz konusu olduğunda, 2014 kışı için hazırlanmış olan birçok tasarımın bizleri şaşırttığını söyleyebilirim. Tasarımcılarımız ezberleri bozarak feminen parçalara; yani eteklerimize, elbiselerimize, bluzlarımıza; hatta çanta ve diğer aksesuar seçeneklerimize bu stili yansıtmış durumdalar.

Peki biz bu stili ofiste nasıl kullanacağız? Özellikle yüksek bel pantolonlarımız ile kombinleyeceğimiz geniş yakalı gömleklerimiz, dar kalem eteğimiz üzerine kullanacağımız dökümlü bluzlerimiz, ya da özellikle bu kışın da vazgeçilmezlerinden olan siyah ve gri geniş omuzlu, bol dökümlü montlarımız bizler için sadece birkaç seçenek. Bu kombinlerimizde ayrıca özellikle bileğe kadar uzanan, bağcıklı, maskülen stildeki topuklu botlarımız şıklığımıza şıklık katacaktır.

Maskülen modasını takibimizde aklımıza gelen diğer bir soru ise hangi renkleri tercih edeceğimiz. Tasarımcılarımızın tercihlerini incelediğimizde vazgeçemediğimiz siyah, gri veya füme gibi geleneksel renklerin yanında özellikle bordo, kırmızı, lame ve beyaz gibi tonlar tercih ettiklerini görüyoruz. Günlük tarzımızda, yalnızca koyu tonları kombinleyebileceğimiz gibi, açık ve koyu renklerle, örneğin, bordo pantolon ve beyaz renk maskülen tarz gömleğimiz veya krem tonlarda eteğimiz ile kullanacağımız koyu yeşil tonda maskülen ceketimiz; moda zevkimizi yansıtacaktır.

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız.

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam