Ofiste moda rüzgarları: Hoşgeldin bahar, ‘’puantiye’’ler getirdin

puantiye
Hoşgeldin bahar

İçimizin sıcacık bahar heyecanı ile dolduğu bugünlerde, vitrinlerin ilkbaharın güzel enerjilerini yansıtan tasarımlar ve yazın enerjisini kanımızda hissettiren renkler ile dolduğunu gözlemleyebiliyoruz. Bu hafta 2014 ilkbahar/yaz modasının nabzını vitrinlerden, moda dünyasının podyumlarından ve ayrıca trend habercisi olan ünlülerimizin üzerinden düşmeyen bir trend ile açıyor ve hoşgeldin ilkbahar, ‘’puantiye’’ler getirdin diyoruz.

3 2

Puantiye tasarımları, bu yaz özellikle alışık olduğımız siyah ve beyaz renk kombinasyonu yerine; mavi, kırmızı, sarı, yeşil gibi birçok canlı ve farklı rengin bir arada bulunduğu örneklerde tercih edilmiş. Tasarımcılarımız özellikle etek, elbise ve hatta pantolonlarda puantiye kullanmayı tercih ediyorlar. Bizler de ofislerimizde, puantiyeli kalem eteklerimizi, düz aynı tonlardaki gömleklerimiz veya yine aynı renkte veya farklı tonlarda puantiyeli bluzlarımız ile kombinleyebiliriz. Puantiyeli elbisemiz ile yüksek topuk ve aynı renklerde kullanacağımız (örneğin mavi üzerine beyaz puantiye elbise için beyaz veya aynı mavi tonda ayakkabı) ayakkabımız ile şıklığımız ve moda çizgimiz ile bir adım öne çıkabiliriz.

5 6

Puantiye çılgınlığı tabi ki tarzımızın tamamlayıcısı çantalara, ayakkabılara ve hatta saat tasarımlaraına kadar yansımış durumda. Ofis modasında özellikle tek renkteki eteklerimiz veya pantolonlarımız ile kombinleyeceğimiz puantiyeli yüksek topuk ayakkabılarımız, bu moda trendini tam anlamıyla kullanabileceğimiz kombinasyonlardan sadece bir tanesi.

 Sizler de 2014 ilkbaharı moda akımları benden sorulur diyorsanız, önerimiz 2014 ilkbahar/yaz dönemi boyunca puantiye trendini yansıtan parçaları gardroplarınızdan eksik etmemeniz.Bol puantiyeli, enerjili ve huzurlu bir çalışma haftası dileklerimizle.

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız. 

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam