Ofiste moda rüzgarları: Bordoya boyanma zamanı

Trendler genellikle özel kesimler ve stiller üzerine kurulu. Örneğin; bayan kıyafetlerine uygulanmış erkeksi kesimler, bol paçalar ve yüksek belli pantolonlar gibi. Fakat, moda dünyasında sadece ‘‘renk’’ kavramından oluşan trendlerde var. Tasarımcılar koleksiyonlarını hazırlarken, belli bir renk üzerine yoğunlaşırlar ve yeni sezonun trendi ortaya çıkar. 2015 kış sezonunda tasarımcıların vazgeçemediği renk ise; bordo.

bordo rüzgarı

Hem erkek hem kadın modasında trend olan bordo bütün vitrinleri kaplamış durumda. Eteklerden, ceketlere, paltolardan, çizmelere, ayakkabılara ve hatta tüm aksesuarlarımıza kadar her şey bordoya boyanmış.

Bordoyu siyah ve gri rengiyle kombinleyebilir ya da baştan aşağıya bordo giyinmeyi tercih edebilirsiniz. Bu durumda tavsiyem özellikle ayakkabı veya çizme tercihlerinizde farklı tonlar kullanmanız. Örneğin bu kış sezonunda yine ön plana çıkan açık kahve tonlarında veya koyu mor tonlarındaki çizmelerle kombinleyebilirsiniz.

Peki ofislerimizde bu trendi nasıl uygulayabiliriz?

Eğer kıyafet tercihinizde baştan aşağıya bordo giyindiyseniz, açık turuncu veya mavi tonlarındaki büyük takılar veya fularlara ofis şıklığını yakalayabilirsiniz. Önemli bir müşteriyle yemeğe çıkıyorsanız ise biraz daha etkili olmak için ışıltılı bordo küpeler veya kolyeler tercih edebilirsiniz. Ayrıca, bordo renkte; çanta, ayakkabı veya cüzdanla kıyafetlerinizi kombinleyebilirsiniz.

Bu kış modanın gerisinde kalmamak, trendleri yakalamak ve şıklığınızı her daim korumak için en güzel bordo renk trendi uygulamalarına bir göz atın:

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız.

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam