Ofiste moda rüzgarları: Baharla gelen turuncu trendi

turuncu
Ofiste moda rüzgarları

2014 ilkbaharının ilk ayını geride bıraktık. Heyecanla yaza yaklaştığımız bu dönemde, bu hafta hep birlikte 2014 yılının ‘’siyahı’’ ismi ile de anılan bir trendi ofislerimizle buluşturuyoruz.

Birçoğumuzun başka bir arkadaşımızda gördüğümüzde ‘’ne kadar cıvıl cıvıl olmuş sana çok yakışmış’’ dediğimiz, fakat sıra kendimize geldiğinde elimizin yine de daha ‘’bilindik’’ renklere; yani siyaha, maviye veya griye kaydığı aşikar. Fakat tasarımcılarımız 2014 ilkbahar yaz modasında işte tam bu noktada bizlere diyorlar ki ‘’bu yaz turuncudan kaçışınız olmayacak’’.

Ofislerimize renk getirecek turuncu modasını, özellikle kontrast renklerle kombinlendiğimizde adeta bahar esintisinin yürüyen örneği olabileceğiz. Turuncu kalem eteklerimizi açık veya koyu tonda bluzlerimiz ile, turuncuya yakın tonlarda yüksek topuklu ayakkabılarımız ile kombinleyebiliriz. Diğer yandan turuncuyu tek renk olarak da elbise, veya parçalı giyimimizde de aynı tonda bol paça pantolonumuz ve gömleğimiz olmak üzere tercih edebiliriz. Tek tonda turuncu kullandığımızda ise, makyajımızda özellikle kırmızı tonları tercih etmemiz moda zevkimizi doruklara taşıyacaktır.

Peki turuncu sadece giysilerimiz ile mi karşımıza çıkıyor? Tabiki tasarımcılarımız aksesuarlarımızda da bu trendi kullanmayı ihmal etmemişler. Çantalar, ayakkabılar, bileklikler ve kolyelere kadar birçok aksesuar da 2014 modası turuncu tercihinden geçiyor. Biz de ofis trendimizde turuncu çantamızı turuncu tonlarda ayakkabılarımız ile veya kombinlerimizi hareketlendirmek için özellikle turuncu küpe ve kolyelerimizi kullanabiliriz..

Bu hafta sizler de baharın en güzel rengine ofislerinizde hoşgeldin demek isterseniz, tavsiyem bir turuncu edinmeniz.

Sevgiyle ve turuncuyla kalın…

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız.  

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam