Ocak ayında gidebileceğiniz tatil destinasyonları

Ocak ayı genellikle en az seyahat edilen aylardan biridir. Hıristiyan kültürlerde noel ve yılbaşı tatillerinin hemen arkasından gelen ocak ayı, dünya genelinde insanların yeni tatilden döndüğü, çocuklarının okuluna engel olmak istemediği bir dönem olarak bilinir.

Ancak bu tür engelleri olmayanlar için ocak ayı harika bir tatil ayı olabilir. Büyük turist gruplarının olmadığı, uçak ve otel fiyatlarının nispeten daha uygun olduğu ocak ayı, tatil yapmak isteyenler için güzel fırsatlar sunuyor. Biz de Uplifers olarak ocak ayında gidebileceğiniz destinasyonları bir araya getirdik. Biletlere göz atması sizden.

1. Miami, ABD

Sadece ABD’nin değil, dünyanın en ünlü plajlarına ev sahipliği yapan Miami, ocak ayında içinizi ısıtacak destinasyonlardan biri.

01 miami

2. Bali, Endonezya

Tatil sezonunda Bali’de uygun fiyatlı bir otel bulmak neredeyse imkansız. Ancak kalabalık turist gruplarının çekildiği ocak ayını bir fırsat olarak değerlendirebileceğiniz destinasyonlardan biri.

02 bali

3. Dizin, İran

Tahran’dan sadece iki saat uzakta olan Dizin, kış sezonunda özellikle kayak yapmayı sevenler için harika bir destinasyon. Dizin’de mayıs ayına kadar kayak yapmak mümkün.

03 dizin

4. Palm Springs, Kaliforniya

Palm Springs, son dönemde ağırladığı önemli konuklarıyla dünyada adından daha çok söz ettirir oldu. Louis Vuitton’un moda şovu, Barack Obama ve ailesi bu önemli konuklardan sadece birkaçı. Palm Springs’e gittiğinizde etrafınızda ünlü simalar görürseniz şaşırmayın.

04 palm springs

5. Nikaragua

Orta Amerika’nın en kalabalık ülkelerinden biri olan Nikaragua, ocak ayında sakin dalgalarıyla yeni başlayan sörfçüler için güzel bir alternatif.

05 nikaragua

6. Hokkaido, Japonya

Yılın bu zamanlarında Japonya’nın Hokkaido kenti kayak sevenler için güzel bir alternatif.

06 hokkaido

7. Dominik Cumhuriyeti

Karayiplerin en önemli lokasyonlarından biri olan Dominik Cumhuriyeti’nde hangi otelde kalırsanız kalın, muhteşem plajların tadını çıkarmamanız için hiçbir sebep yok.

dominik cumhuriyeti

8. Adelaide, Avustralya

Genellikle Sydney ve Melbourne’ün gölgesinde kalan Avustralya’nın Adelaide kenti; mimarisi, bahçeleri, parkları ve şarap evleriyle aslında ilginizi sonuna kadar hak ediyor. Kentin kültürel atmosferi de gün geçtikçe gelişiyor. Ocak ayında Dünya Tenis Turnuvası’na ev sahipliği yapan Adelaide’de tenisçileri ve tenis severleri görmek mümkün.

08 adelaide

9. Jaipur, Hindistan

Ocak ayında büyük bir edebiyat festivaline ev sahipliği yapan Jaipur; Hint mutfağını, tarihi yapıları ve rengarenk dokusunu keşfedebileceğiniz bir destinasyon.

09 jaipur

10. Guadalajara, Meksika

Etkileyici müzeleri, kentin duvarlarındaki graffitileriyle Guadalajara sanat severler için ocak ayında görülmesi gereken destinasyonlardan biri.

10 guadalajara

11. Kosta Rika

Ocak ayı Kosta Rika’nın en yağışsız aylarından biri. Macera tutkunları Nayara Şelalesi’ne, kahve severler ise kahve tarlalarına doğru yol alabilir.

11 kosta rika

12. Byron Bay, Avustralya

Sörfle ünlenen kent, aslında yerel tatlar ve deniz ürünleriyle de ön plana çıkıyor. Ocak ayı Byron Bay için harika bir dönem.

12 byron bay

13. Sevilla

Eğer yeni tatlar ve değişik bir mimari görmek istiyorsanız, Endülüs’ün en özel köşelerinden biri olan Sevilla’yı es geçmeyin. Kasım ayındaki soğukların ardından 16-17 derecelere çıkan sıcaklıklar sokakların tadını çıkarmanıza engel değil.

13 sevilla

14. New York

Ocak ayında New York buz gibi olabilir ancak bu şehrin üzerinde parlayan güneşe ve elektrik mavisi gökyüzüne engel değil. Tatil sezonunun hemen ardından New York’u görmek isteyeceksiniz.

14 new york

15. Berlin

Almanya’nın başkenti Berlin, kış aylarında adeta bambaşka bir havaya bürünür. Donan nehir suları, kafeler, müzeler, galeriler kendini bulur. Berlin’i bir de kışın görün.

15 berlin

16. Santa Cruz de Tenerife

Kanarya Adaları’nın en büyük kentlerinden biri olan Santa Cruz de Tenerife ocak ayında tercih edebileceğiniz destinasyonlardan biri.

16 santa cruz de tenerife

Kaynaklar:
Travel and Leisure
Telegraph

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!