Nişandan düğüne uzanan dönemi şahane geçirmenin 5 yolu

Zamanın adeta uçup gittiği bir dönem varsa, o da nişanlandığınız günden düğün gününüze kadar olan süreçtir! Yeni hayatınızı sürdüreceğiniz evi tutmak, dekorasyonunu yapmak; hayalinizdeki gelinliği bulmak ve düğününüzün detaylarını planlamak derken hiçbir şeye yetişemediğinizi hissedip haliyle biraz da paniklemek hemen her gelin adayının başına gelen bir şeydir. Biz de nişan törenini geride bırakıp “büyük gün” için hazırlıklarını sürdüren Uplifers okuyucularımızın hayatını kolaylaştıracak mini bir rehber hazırladık:

İlginizi çekebilir: Düğün stresini en aza indirmenin garantili yolları

Bütçenizi oluşturun

Düğününüz için hayal ettiğiniz her şeyi gerçekleştirmek biraz ütopik olabilir. Dolayısıyla süreç boyunca yapacağınız harcamaları öncelik sırasına göre sıraladığınız bir tablo oluşturun. En basit haliyle bir gelir – gider tablosu oluşturduktan sonra; satın alacağınız mal ve hizmetler için en az 3 tedarikçiden teklif alarak tüm bu teklifleri listenize aynen kaydedin.

Düğün tarihinizi bir an önce netleştirin

Düğün gününüz konusunda nokta atışı bir planınız yoksa bile, ortalama bir tarih aralığı belirlemekte geç kalmayın. Örneğin düğününüzü, plansızlık yüzünden Şeker Bayramı tatili ile çakıştırırsanız davetli sayısında ciddi bir kayıp yaşayabilirsiniz. Bu yüzden takvimi önünüze koyun ve herkes için en mantıklı tarih aralığını, sonra da günü belirleyin.

İlginizi çekebilir: Evlilik kararı almadan önce kendinize mutlaka sormanız gereken sorular

Bir düğün organizatörü ile anlaşın

Düğününüzün her detayıyla ilgilenmek istediğinizi biliyoruz ancak o hengamede bunun gerçekçi bir plan olmadığını bilmelisiniz. Bir düğün organizatörü ile anlaşmak başlarda size gereksiz bir harcama gibi görünebilir ancak bu tercihinizin sizi gereksiz harcamalardan ve koşturmacalardan kurtaracağını göreceksiniz.

Düğün mekanını ve fotoğrafçısını ayarlamak için vakit kaybetmeyin

Düğün tarihiniz netleşir netleşmez önce düğünün yapılacağı yeri ve düğün fotoğrafçınızı belirleyin. Özellikle düğünlerin yoğunlaştığı bahar ve yaz aylarında evlenecekseniz opsiyonlarınızın kısıtlı olabileceğini unutmayın.

İlginizi çekebilir: Evlilik sezonu açılıyor!

Bol bol ilham alın

Geldik işin en tatlı kısmına! Hazırlıklara başlamadan önce bol bol ilham alın. Bunun için evlilik ve düğünle ilgili Pinterest board’larına ve çeşitli bloglara göz atabilirsiniz. Özellikle Style Me Pretty, Wedding Chicks, 100 Layer Cake ve Wedding Shoes adlı blogları şiddetle tavsiye ediyoruz.

 

Kaynak:

Popsugar.com

 

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!