Nike’tan kadınlara özel mağazalar açıldı

Nike, kadınlara özel ilk mağazasını Kaliforniya’da, ikinci mağazasını da 29 Kasım’da Şanghay’da açtı. Nike’ın Kuzey Amerika’daki mağazalarının müdür yardımcısı Cathy Sparks, kadınlara özel mağaza açmalarının nedenini kadınların sağlık ve iyi yaşam üstüne ilgisinin artması olduğunu açıklıyor.

kaliforniya

Cathy Sparks Nike’ın kadın müşteriler üstündeki etkisini şöyle açıklıyor: ‘‘ Nike bu aralar en çok kadın müşterilere satış yapıyor. Satışların yükselmesi, ürünlerimizin kadınlar tarafından sevildiği ve kullanıldığı anlamına geliyor. Büyüme planımızda, en öncelikli olan madde kadınlarla ilişkilerimizi kuvvetlendirmekti. Kadınlara özel mağazalarla buna bir adım attığımızı düşünüyoruz. Aynı zamanda, şirketimizi e-ticaret, perakende satış ve giyim konusunda da geliştirmek istiyoruz. Bundan sonraki adımlarımız bu yönde olacak.’’

şangay

Nike aynı zamanda, yeni mağazalarında müşterilerine ders imkanları sunuyor. Derslerden bazıları; Nike koşu kulübü, Nike spor kulübü ve yoga. Bunun dışında Nike kadınlar mağazasında; sütyen ölçümü, ayakkabı boyu ölçme ve eşofman boyu kısaltma gibi servislerde var.

mağaza

 

Kaynak: well + GOOD

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!