New Yorklu caz müzisyenleri, Boğaziçi Üniversitesi’nde ders verecek

New York Workshop School of Music geçen yıl gerçekleştirdiği atölyenin ardından, ikinci kez Boğaziçi Üniversitesi’ne konuk oluyor. New Yorklu caz müzik üstatları, Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü işbirliğiyle, 23-27 Nisan 2015 tarihleri arasında, genç caz müzisyenlerini bir araya getirerek beraber müzik yapmalarını amaçlayan bir “Jazz Workshop” düzenliyor.

boğaziçi jazz workshop 1

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine ücretsiz olacak etkinliğe katılanlar gündüz derslerinde çaldıkları enstrümanlara göre, nefesli sazlar ve piyano; davul ve bas, gitar ve vokal olmak üzere dört farklı sınıfa ayrılacak. Öğleden sonra derslerinde ise, çalınan enstrüman ve seviyeye göre beş farklı grup oluşturularak eğitmenler eşliğinde müzik yapılacak.

Boğaziçi Üniversitesi Büyük Toplantı Salonu’nda düzenlenecek olan atölyeler, New York Jazz Workshop müzik okulunun, alanında ileri gelen hocaları eşliğinde yapılacak. Programın son günü olan 27 Nisan’da ise eğitmenler ve öğrenciler performans sergileyecek. Albert Long Hall’de yapılacak performans saat 18.00’de başlayacak.

Fay Victor, Tony Moreno, Kenny Wessel, Nicolaj Hess, Jay Anderson ve Marc Mommaas gibi başarılı caz müzisyenlerinden oluşan eğitmen kadrosuyla NYJW, 4 günlük enstrüman ve ensemble eğitimleri sonrası, 27 Nisan Pazartesi günü yapılacak kapanış konseriyle son bulacak.

New York Jazz Workshop

 

Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!