Nerede olduğunu, Galaxy SmartTag bilir

Tam evden çıkacakken, nerede olduğunu hatırlayamadığınız için tüm evi tekrar tekrar dolaşarak aradığınız ve randevunuza geç kalmanıza neden olan anahtarlar; acaba kaybettim mi, düşürdüm mü ya da bir yerde unuttum mu diye hızlı hızlı çanta karıştırılarak bulunmaya çalışan telefon; tam kasanın önündeyken arkanızda kocaman bir sıra oluşmasına neden olacak kadar uzun bir süre bulunamayan cüzdan ya da dolaşmaya çıktığında normalden biraz daha uzun sürede dönmediği için kaçtığı/kaybolduğu endişesine kapıldığınız tüylü dostunuz… Tanıdık geldi değil mi?

via GIPHY

Modern zamanın en büyük endişe kaynaklarından biri de eşyalarımızı kaybetme korkusu. Hepimizin gün içinde -ve bazen tekrar tekrar– yaşadığı bu bir şeyleri kaybetme korkusu, bizi oldukça büyük bir strese sokuyor. Örneğin, kısaca cep telefonundan uzak kalma korkusu olarak tanımlayabileceğimiz nomofobi, 2008 yılı itibariyle literatüre girmiş durumda (1).

Yapılan araştırmalara göre (2) ortalama bir kişi gün içinde eşyalarını yaklaşık 9 kez yanlış yere koyuyor ve günde ortalama 15 dakika gibi bir süreyi bu eşyaları bulmak için harcıyor. İster kronik bir unutkan olun, ister eşyalarınızı sürekli kaybedin -ya da kaybettiğinizi sanın- bu durum oldukça normal. Sürekli bir şeyleri kaybetmek ya da unutmak her ne kadar hafıza problemi yaşadığımızı düşünmemize neden olsa da, bu durum çoğu zaman dikkat dağınıklığı, yorgunluk, stres ve multi-tasking gibi şeylerden kaynaklanıyor. Diğer yandan gün içinde çok fazla uyarana maruz kalan beynimizin bir şeyleri unutması ya da hatırlayamaması da oldukça normal.

Güzel haber: Teknolojinin artık buna da bir çözümü var.

Samsung Galaxy Smart Tag ile etiketleyin ve bulun

Samsung Galaxy SmartTag, bluetooth teknolojisi sayesinde kaybolan telefon, kulaklık, anahtar, cüzdan, valiz gibi özel eşyalarınızı bulmanızı sağlayacak, oldukça pratik bir akıllı cihaz. Anahtarlara, çantalara, akıllı telefonunuza kolaylıkla takarak yerlerini bulmanızı sağlayan SmartTag’i evcil hayvanlarınızın nerede olduğunu takip etmek için kullanmanız da mümkün.

Galaxy SmartTag ile Valizinizi Takip Edin | Samsung

Kullanımı ise oldukça basit: Kayıp nesnenin yakınlarda olduğunu düşünüyorsanız ancak tam yerini bulamıyorsanız, cep telefonunuzdaki zil düğmesine dokunabilir; telefonunuzun gelen çağrılarda çalan zil sesiyle aynı ve ayarladığınız seviyede çalan zil sesini takip edebilirsiniz.

SmartTag’in kaybettiğiniz eşyaları ya da evcil hayvanlarınızı bulmanızı kolaylaştıran bir özelliği daha var: Eşyaların yerini uzaktan tespit etme. SmartTag’i taktığınız nesne menzilin dışındaysa ve hatta çevrim dışıysa bile! Galaxy Find Network, kaybettiğiniz eşyanızı bulabilmeniz için size özel gizlilikle saklanan taranmış verileri kullanabilir. Ve etiketin geriye doğru izini sürmek için geçmiş kayıtlarınıza kolayca göz atmanıza imkan verir. Eşyalarınızın yerini tespit etmek için sahip olduğunuz diğer cihazları da kullanabilirsiniz.

Son olarak, Galaxy SmartTag’lerle akıllı evinizi çok daha kullanışlı bir hale getirmeniz de mümkün. SmartTag’ler çeşitli IoT cihazlarını yalnızca bir düğmeye tıklayarak kontrol etmenizi sağlayabilir; böylece daha içeri girmeden evinizdeki ışıkları açabilirsiniz.

Evcil hayvan sahiplerinin gönlüne su serpecek teknoloji: Galaxy Smart Tag

Çanta, valiz, anahtar gibi sık kaybolan eşyaların yanı sıra; dışarı çıkıp uzun uzun dolaşmaktan keyif alan bir kediniz ya da tasmasız gezmekten hoşlanan bir köpeğiniz varsa, Galaxy SmartTag‘i tasmalarına takarak da kullanmanız mümkün.

Can Dostunuzu Galaxy SmartTag ile Takip Edin | Samsung

Sürekli bir şeyleri unutma ya da kaybetme konusuna dönecek olursak;

  • Anahtar, gözlük, kumanda, akıllı telefon gibi sık kaybolan eşyalarınız için spesifik bir yer belirlemek,
  • Çantanızdaki, masanızdaki ve hatta evinizdeki eşyaları azaltmak,
  • Stres, hafızayı da kötüleştirdiği için, herhangi bir şeyinizi kaybettiğinizde sakin kalmaya çalışmak,
  • Kendinizi, hafızanız kötü diye suçlamayı bırakmak,
  • Bedeninizin ve zihninizin ihtiyaç duyduğu yeterli uykuyu alarak hafızanızın güçlenmesine katkıda bulunmak,

‘tam da bir dakika önce buradaydı’ dediğiniz şeyleri daha az kaybetmenize ya da daha kolay bulmanıza yardımcı olabilir.

Bu içerik Samsung Galaxy SmartTag katkılarıyla hazırlanmıştır. Samsung Galaxy SmartTag ile tanışmak için tıklayın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement