Neptün, düz hareketine geçiyor: Her şey daha net ve daha görünür olacak

Neptün, Güneş Sistemi’nin 8. ‘jenerasyon’ gezegenidir. Temsil ettiği ise karanlık, gizli düşmanlar, bilinçaltımız, hayallerimiz, iç dünyamız, gizlilik, rüyalar, fedakarlıklarımız gibi konulardır. Neptün, tüm bu konuların içerisinde bir dağınıklık, yön belirleyememe, burada bir kaybolma etkisi verir. Ortalama zodyak turunu 168 yılda tamamlar. Bir burçta yaklaşık 14 yıl civarında kalır ve herkesin doğum grafiğindeki düştüğü pozisyona göre temsil ettiği konuları verir.

Neptün, Balık burcunda düz harekete geçiyor

Uzun zamandır Neptün Balık seyahati herkese iki kat fazla his gücü, rüyalarda şifa ve bilinçaltının değişimi konularında ruhsal gelişim verdi. Neptün, Balık burcunda astrolojik açıdan güçlü konumda olduğundan olumlu etkilendiğimizi düşünüyorum bu süreçte. Hayal kurmak güzeldir ancak sağlıklı hayal ve onu hayata geçirme konusunda yol güzergahına odaklanıp, daha sağlıklı karar ile sağlıklı adımlar atmayı öngörmeli ve ilerlemeliyiz.

Retro biterken hedeflerinize odaklanın

Neptün, 7 Aralık 2023 tarihinde retro hareketi son bulurken, 30 Haziran 2024 tarihine kadar hedeflerinize ve yön bulamadığınız, önünüzü göremediğiniz tüm konular üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Bilinçaltı çalışmalar, terapiler, rüya analizleri, içinizdeki arınması gereken tüm olgular üzerine odaklanabilir ve burada şifalanabilirsiniz. Sınırlarınızı aşmayı, kendinizi keşfetmeyi, saf olmayı, arınmayı, iç dünyanızdakileri tek tek keşfederken kendinizi en derinden anlayıp şifalanacağınız bir dönem.

İçsel yolculukta arınma ve şifalanma

Ruhsal dünyanız ne kadar açık ise o kadar şifa alır ve ruhunuza kaydedersiniz. Neptün’ün doğum grafiğinizdeki pozisyonu ve bulunduğu ev oldukça önemlidir. Yön bulamadığınız, ne yaptığınızı bilemediğiniz durumlar yaratır Neptün. Orada bir kireç sökücü misali çözülmesi ve şifalanması gereken olgular vardır. Örneğin 1. evdeki transit Neptün’de kişinin davranışlarında hayalperest, yön bulamama, kendini kandırma, kendini aldatma görülebilir. 2. evdeki transit Neptün para konusunda yanılgılar, zenginlik hayali kurma ve burada yanlış alınan kararlar dahilinde dolandırılma gibi temalar verebilir. Kişinin bazı konuları yaşamaması için bilinçaltının dönüşmesi gerekir.

Ayırt et ve fark et

İnsan bilinci sınırsız bir alandır. Burada detaylandırma, analiz etme, belirleme, netleştirme odaklı olduğunuz taktirde Neptün düz harekette rahat eder ve koşulları daha anlamlandırır. Farklı bakış açıları ile yolunuza ışık tutabilirsiniz. Sanatsal anlamda gelişme ve spritüel alanda büyüme olacaktır. Neptün, Uranüs’ün olumlu açısı sayesinde sanatsal anlamda sürpriz gelişmeler verebilir. Spiritüel dünya ve maddi dünyanın birleşiminin etkisi olumlu. Herkese olumlu katkılar olmasını dilerim.

İlginizi çekebilir: Satürn, düz hareketine geçiyor: Derslerinizi aldınız mı?

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam