Ne Dominik Cumhuriyeti’nin bachatası, ne Arjantin’in tangosu: BachaTango ile sınır ‘’sizsiniz’’

BachaTango nedir? Nasıl Yapılır?
BachaTango nedir? Nasıl Yapılır?

Şimdi hep birlikte bir hayal kuruyoruz. Dominik Cumhuriyeti’nin sımsıcak sahillerinde, kulağımıza hafif hafif ağlamaklı olduğu kadar ritimli bir müzik geliyor. Ve kumların üzerinde tam güneş batarken izlediğimiz bachata dansı, ki tam o esnada müzik hızlanıyor ve bize mızıkaları bandaneon ezgilerini getiriyor, dans da eşsiz Arjantin tango adımlarına dönüşüyor.

1

İşte bu dansın doğuşu böyle olmuş. Aşıkların dansı olarak bilinen Bachata, yakın coğrafyada yine tutkunun dansı diye bilinen Arjantin Tango ile yıllar önce buluşmuş. Sonuçta, izleyenleri hayrete düşürecek güzellikte, uygulayanlar için ise bir kez başlayanların bir daha bırakamayacağı yoğunlukta bir tutkunun kapılarını açan bir dans türü; BachaTango ortaya çıkmış.

4Aslında bu füzyon dans akımı, Bachata ve Arjantin Tango akımlarına ait müziklerin de birleştirilmesi ile DJ’ lerinin ve gerekse her iki dans türünden gelen hareketlerin birleştirilmesi ile dansçılarının adeta birer ‘’simyacı’’ya dönüştükleri bir dans olmuş. Türkiye’ de birçok dans stüdyosunda özel derslerini alabileceğiniz ve dans gecelerinde vazgeçilmez olarak izleyebileceğiniz BachaTango, aşk ve tutkuyu en yüksek noktaya taşıyan bir deneyim. Hayatınızda bir fark yaratmak istiyorsanız mutlaka tecrübe etmenizi öneririm.

En güzel örneklerden birkaçı sizler için;

Sergei Volodin & Maarika Susi Bachatango

Terry&Cecile Bachatango

Aşk, tutku ve dansla kalın…

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız.  

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam