Müzikle mutluluk: Haftanın kaçırmamanız gereken keyifli etkinlikleri (6-13 Şubat)

Geçen hafta Arnavutköy, Karaköy, Taksim ve Nişantaşı bölgesinde bir çok mekanda bulundum. Açıkçası son zamanlarda gece hayatını bu kadar hareketli de görmemiştim. İnsanlar adeta eve kapanmanın acısını çıkarırcasına eğleniyorlardı. Gittiğim etkinlikler arasından Lokalize: Partapart Label etkinliğinde beklediğim kadar eğlenemesem de, Hindi Zahra konseri uzun zaman hafızamda kalacak kadar güzel geçti. Ayrıca Nispetiye’de yer alan Fenix, geçerken uğradığım ve bir çok ‘ünlü’ simayı gördüğüm bir mekan olarak aklımda kaldı. Pop müzik çok tarzım olmasa da, ortamı ve mekanı çok beğendiğimi söylemeliyim. Ayrıca Klein’da Orkun Bozdemir’in 6 saatlik seti de dillere destandı.

Bu hafta da birbirinden güzel etkinlikler kapıda ve eğlenmek için yine sebep çok. Önereceğim etkinliklere giden kimse pişman olmayacaktır.

Luke Elliot 

Luke Elliot / Salon İKSV
Luke Elliot / Salon İKSV

Tarzını efsane sanatçı Leonard Cohen’e benzettiğim Luke Elliot İstanbul’da. Genç yetenek için gerçekten yazacak çok şey yok, yerinde dinlemek gerek. Gitmeden önce ‘Dressed for the Occasion’ isimli albümü dinlemenizi de şiddetle öneririm.

  • Yer: Salon IKSV
  • Zaman: 9 Şubat 21-30-00.00
  • Detaylar: Luke Elliot

Swing İstanbul Dans Partisi 

Swing-istanbul-studyosu-dj-shorty-george
Swing İstanbul Dans Partisi / Tamirane

Swing İstanbul Stüdyo’nun organize ettiği dans partisi haftanıza mutluluk katacak. Enerjik ve bir o kadar da eğlenceli swing dansını eğitmenler ile öğrenebilecek, hareketli caz müzikleri eşliğinde uzun zamandır aradığınız eğlenceyi bulduğunuzu hissedeceksiniz. Üstelik tüm bunlar ücretsiz!

Hey! Douglas (Live)

Hey! Douglas / Babylon
Hey! Douglas / Babylon

70’li yılların psychedelic, funk ve soul şarkılarını elektronik ve disco ile harmanlayarak yarattığı setler oldukça beğenildi ve Hey! Douglas özellikle son 1 yılda çok güzel bir çıkış yakaladı. Benim de etkinliklerinde oldukça eğlendiğim sanatçı bu hafta uzun bir aradan sonra yeniden sahne alacak. Biletler tükenmek üzere diye bir duyum da aldığımı size söylemezsem olmaz.

Teoman

zorlu-performans-sanatlari-merkezi
Teoman / Zorlu PSM

Teoman’ın konser yapmayacağını açıkladığı zaman hem eleştirmiş hem de henüz Teoman konserine henüz gidemediğim için üzülmüştüm. Tekrar sahnelere döndükten sonra da İstanbul’daki ilk konserine gittim. Bu hafta ise Teoman Türkiye’nin konser için bence en iyi mekanlarından Zorlu PSM’de çıkıyor. Henüz canlı dinlemediyseniz ve  Teoman şarkılarına bayılıyorsanız daha fazla ertelemeyin.

  • Yer: Zorlu PSM
  • Zaman: 7 Şubat 21.00-23.00
  • Detaylar: Teoman

Spontane mekan gezmeyi sevenler ve etkinliklere benimle ücretsiz gelmek isteyenler Instagram hesabım fatihymag‘i takip edebilirler. Yeni keşfettiğim mekanlar, gittiğim etkinliklerden canlı görüntüler ve dahası Instagram’da.

Fatih Yıldırım
İstanbul’un en büyük eğlence rehberi olan Partymag platformunun kurucu ortağıyım. Yüzlerce mekanda binlerce etkinliğe katılarak gece hayatı gurmesi olma yolunda da ilerliyorum. Müzik, sanat, ... Devam