Müzikle Mutluluk: Dole & Kom

Takvimler 1993’ü gösterdiğinde Dole ve Kom, Berlin’deki Delirium plak dükkanında tanışırlar. Birbirlerini tamamlayan müzik zevkleri ve deck’lerin arkasındaki muhteşem uyumları sayesinde dönemin kült mekanları Tresor, E-Werk ve WMF gibi pek çok dans pistinin tozunu attırdılar. Bir süre Clubheroes lakabıyla müzik hayatlarına devam eden ikili, Relief Records’tan çıkan “Dum Dum” isimli ilk single’ları ile hemen müzikseverlerin radarına girmeyi başardılar.

Dole & Kom için bir sonraki adım 1996 yılında kendi label’ları BCC Music’i kurmak oldu. İkilinin en popüler projelerinden biri olarak kabul gören “Studio 45” ile kıtalar arası başarıyı yakalayarak, bu projenin meyvesi olan “Freak It” parçası ile İngiltere’de Top 40 listesine ayak bastılar. 2004 yılında “Death By Disco” adıyla yeni bir label çıkartan Dole & Kom, bu label’dan çıkardıkları ilk EP’leri “Any Fuckin’ Nite” Avrupa listelerini ele geçirdi. 2012 yılına geldiğimizde ise 3000° ekibine dahil olan ikili, “Phara Oh” hitiyle bu label’ın da hakkını vermeyi ihmal etmedi.

Elektronik müziğin melodik ritmlerini benimseyen ikili, kendi konspetlerini yansıtabileceği etkinliklerde yer almaya başladı. 19 Nisan Cuma gecesi de, konsept partileri ile ön plana çıkan Partymag’in bu ayki konsept etkinliği olan ‘Nomads: A Night in Desert’ etkinliği kapsamında Suma Han‘da performans sergileyecek. Mekana getirilecek çöl kumları, özel dekorlar ve müzikal bütünlük ile katılımcılar bir geceliğine çölde dans etmenin keyfine varacaklar.

 

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

PartyMag (@partymagapp)’in paylaştığı bir gönderi ()

Fatih Yıldırım
İstanbul’un en büyük eğlence rehberi olan Partymag platformunun kurucu ortağıyım. Yüzlerce mekanda binlerce etkinliğe katılarak gece hayatı gurmesi olma yolunda da ilerliyorum. Müzik, sanat, ... Devam