İstanbul Maratonu’nda sağlam bir koşu arkadaşına ne dersiniz?

İstanbul Maratonu gibi uzun mesafe koşularına hazırlanırken en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerden biri de bizi motive edecek bir koç. Mükemmel koşu arkadaşı Apple Watch ilerleme durumunuza ilişkin düzenli güncellemeler sunarak ve başarılarınızdan yararlanarak yeni hedefler edinmeniz için sizi motive ederek koçluk ediyor. 

Üstelik motivasyonunuzu korumak için Apple Wacth’unuzda bulunan aktivite halkalarınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabiliyor veya ilk kimin hedefine ulaşacağını görmek için yarışabiliyorsunuz. Bunu yaparken arkadaşlarınızın ilerleme durumlarına ilişkin bildirimler alıp teşvik etmek için bildirim ekranından motivasyon mesajları ve eğlenceli 3 boyutlu emojiler dahi gönderebiliyorsunuz.

Apple Watch
Yerleşik GPS

iPhone’unuz yanınızda değilse bile izinizde.

Apple Watch Series 2, yerleşik GPS sayesinde, yürürken, koşarken veya bisiklete binerken katettiğiniz mesafeyi, hızınızı ve temponuzu hassas biçimde kaydeder. GPS sinyalini anında alabildiğinden, vakit kaybetmeden harekete geçebilirsiniz. Ve turunuzu tamamladığınızda iPhone’unuza bakarak, gittiğiniz rotayı ve en hızlı nerede koştuğunuzu haritada görebilirsiniz.

Apple Watch Nike + 

Motivasyonun harekete dönüşmüş hali. 

Apple Watch Nike+, dünyanın en yenilikçi iki markası arasındaki uzun soluklu ortaklığın en yeni ürünü. Teknoloji harikası konforundan, Nike+Run Club üzerinden arkadaşlarınızla bağlantı kurma özelliğine kadar, her şeyiyle bileğinizdeki en mükemmel koşu arkadaşı. Tüm Apple Watch Series 2 modelleri gibi, Apple Watch Nike+ da yerleşik GPS’e sahip. Bu sayede, iPhone’unuz yanınızda olmasa da temponuzu, katettiğiniz mesafeyi ve rotanızı takip edebiliyor ve turunuzu tamamladığınızda iPhone’unuza bakarak, gittiğiniz rotayı ve en hızlı nerede koştuğunuzu haritada görebiliyorsunuz. 

Kalp Atış Hızı Sensörü

Gözünüz üzerinde!

Antrenman uygulamasını kullandığınız süre boyunca özel bir sensör sürekli olarak kalp atış hızınızı ölçüyor. İsterseniz bunu diğer önemli ölçümlerle birlikte görebilir ve dahası öne çıkarabilirsiniz. Apple Watch’un mümkün olan en tutarlı ve en iyi kalp atış hızı okumalarını elde etmesine yardım etmek için bileğinize tam oturduğundan emin olun. Apple Watch bileğe tam oturmalı, ama rahat olmalı. Kalp atış hızı sensörünün hassaslığı ve kapasitesi hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın. Sizi motive edecek koşu müziklerini de Apple Watch’unuzdan dinleyebilirsiniz

Apple Watch‘u kullanarak iPhone’unuzda müzik dinleyebilir veya iPhone olmadan Apple Watch’ta müziğin keyfini çıkarmak için bir listeyi eş zamanlayabilirsiniz. Üstelik bunu yaparken Nike’ın koşu antrenmanları için özel hazırladığı Apple Music’teki müzik listelerinden birini dinleyerek motivasyonunuzu canlı tutabilirsiniz. iPhone’unuz olmadan da Apple Watch’unuzdan müzik dinleyebilirsiniz.

Bluetooth kulaklıkla eşlediğinizdeiPhone‘unuz olmadan da Apple Watch’unuzda müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Müzik uygulamasını açın, yukarı kaydırın, ardından kaynak olarak seçmek için Apple Watch‘unuza dokunun. Ardından tekrar aşağı kaydırın ve şu seçeneklerden birine dokunun:

  • Çalınan: Apple Watch‘ta o anda çalmakta olan müziği çalın veya duraklatın.
  • Müziklerim: Bir listeyi Apple Watch‘unuzla eş zamanladıktan sonra müziklerinize Albüm, Sanatçı veya Parçalara göre göz atabilirsiniz.

App Store’daki favori antrenman uygulamalarınızla yola devam edin.

Koşu antrenmanlarınızı, bisiklete binme, yürüyüş veya yoga gibi aktiviteleri yaparken, bildiğiniz ve sevdiğiniz antrenman uygulamalarını da Apple Watch’unuzdan kullanmayı sürdürebilirsiniz; egzersizleriniz de Apple Watch’da bulunan Aktivite halkalarınıza eklenmeye devam eder.

Bu uygulamalardan en popüler olanlarını aşağıda sizler için düzenledik:

Nike+ Run Club

İster amatör ister profesyonel bir koşucu olun, Nike+ Run Club uygulaması koşu deneyiminizi hiç olmadığı kadar iyi hale getirmek için tam olarak ihtiyacınız olan şeyleri sunuyor. Arkanızda sizi motive eden milyonlarca koşucu ve her adımınıza rehberlik eden uzmanlar ile daha ileriye ve daha hızlı gidecek, bunu yaparken de daha çok eğleneceksiniz.

Runkeeper

Runkeeper Apple Watch uygulaması, iPhone’unuzu yanınızda taşımanıza gerek olmadan koşularınızı, yürüyüşlerinizi ve bisiklet sürüşlerinizi takip edebilir. watchOS 3 ile, kalp atış hızınız da dahil olmak üzere temel antrenman istatistikleri şimdi anında güncellenecek ve bir bakışta görebileceğiniz şekilde size sunulacak.

Runtastic 

Runtastic ekibi Runtastic koşunuzu, bisiklet sürüşünüzü veya yürüyüşünüzü Dock veya Komplikasyonları kullanarak doğrudan Apple Watch’tan başlatmanızı sağlayan özelliklerle, tüm uygulama akışını ve deneyimini watchOS 3’ün yeteneklerinden en iyi şekilde yararlanmanız için yeniden tasarladı mesafe, tempo veya yükseklik kazancı gibi tüm ilgili antrenman verilerini Apple Watch’unuzda görebilirsiniz. Ayrıca, antrenman sırasında bileğinizden ölçülen kalp atış hızı saatinizde görüntülenir. iPhone’unuzda belirli bir antrenmanı sorunsuz bir şekilde yapılandırın ve anında Apple Watch’ta başlatın.

Seven

Seven uygulaması, her yerde yapabileceğiniz hızlı ve etkili antrenmanlar için sizi yönlendirir. watchOS 3 güncellemesiyle birlikte, sizi temel egzersizlerde maksimum kalp atış hızınızın %80’ine ulaşacak kadar yoğun çalışmaya teşvik eden yeni “Heart Boosts” konsepti de sizlerle. watchOS 3’teki yeni fitness ve medya özellikleri sayesinde, Seven şimdi her egzersizin şeklini net bir şekilde gösteren animasyonlar ve doğrudan saatinizde oynatabileceğiniz motive edici antrenman koçları ile saatinizde tamamen bağımsız bir şekilde çalışıyor.

Apple Watch
Streaks

İyi alışkanlıklar geliştirmenizi sağlayan iş listeleri hazırlamak için kullanabileceğiniz, 2016 Apple Tasarım Ödülü sahibi Streaks, kullanıcıların bir günde bir görevi bir defadan fazla gerçekleştirmek gibi fitness konulu, kişisel ve işle ilgili hedeflerine daha da fazla ulaşmalarına yardımcı olacak yeni özelliklerle watchOS 3 için güncellendi. Uygulamadaki yüzlerce simgeyi içeren bir iMessage çıkartma paketine sahip olan Streaks, şimdi yeni Apple Watch Nefes uygulamasını destekliyor ve tekerlekli sandalye kullanıcılarına itme sayılarını ve kat ettikleri mesafeyi takip etme olanağı veriyor. watchOS 3’teki Streaks ve Apple Watch Series 2, arka planda işleme ve anlık görüntülerin yanı sıra komplikasyon ve iOS 10 kadran galerisi desteği, zengin bildirimler ve yeni watchOS 3 dock’tan da yararlanıyor.

Zones

Zones kalp atış hızınıza odaklanan bir antrenman izleyicisi ve gösterge panelidir. Uygulama, kalp atış hızınızı ve egzersiz yoğunluğunuzu gerçek zamanlı olarak Apple Watch’ta gösterir ve kalp atış hızınız değiştiğinde, arka planda çalışıyor olsa bile bileğinize dokunarak sizi uyarır.

Zova

Tüm günlük aktivitelerinizi izleyip değerlendiren Apple Watch için Zova, sizi yürüyüşler, koşular ve 10 dakikalık antrenmanlar için yönlendirerek sağlık ve mutluluk durumunuzda ciddi bir fark yaratabilir. watchOS 3 için yenilenen bu uygulamada, gerçek zamanlı güncel, maksimum ve ortalama kalp atış hızı grafiklerini görebilir, tekrar sayısı ve sonraki egzersiz listeleriyle antrenmanınızın ilerleme durumunu ölçebilirsiniz. Digital Crown’un basit bir hareketiyle sıradaki egzersizin ne olduğunu da görebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!