“Grinin Hiçbir Tonu” için hazır mısınız? Monokrom trendi ile beyaz ve siyahın aşkı ofislerde

Baharın tüm güzelliklerini renk renk laleler, mis gibi deniz kokusu ve sıcacık güneş ışınları ile bizlere sunduğu bugünlerde, ofis modamız için de bahar heyecanımız devam ediyor. 2015 ilkbahar-yaz modasında sevgili tasarımcılarımızın vazgeçemedikleri ve hatta ‘’grinin hiçbir tonu’’ olarak da tabir edilen, sadece beyazın yanına siyah ve tabii ki siyahın yanına da beyazı koyduğumuz ‘’monokrom’’ trendini, siz Uplifers okuyucuları için masaya yatırıyorum.

gri metinici kolaj

Monokrom kelime anlamı olarak herhangi bir şeyin ‘’tek renkten’’ oluşması anlamına gelir. 2015 ilkbahar/yaz modasında ise siyah ve beyaz dışında herhangi bir tonun olmadığı, baştan aşağı ayrı ayrı veya tek parça halinde siyah ve beyaz tonları kombin ettiğimiz stili ifade ediyor. Şimdi düşündüğümüzde ‘’çok da kolaymış’’ gibi görünen bu stilde bazı püf noktaları bizler için özellikle önemli.

Öncelikle ofis modamızda ayrı ayrı parçalar ile siyah ve beyazı kombinleyeceksek, vücudumuzun yapısına göre daha ince ve uzun görünebilmek için alt parçamızı siyah bir kalem etek, siyah bol paçalı bir pantolon veya siyah diz üstü dar etek olarak tercih ederken, kombinimizi özellikle saten veya ipek dokulu beyaz gömleklerden yana kullanabiliriz. Bu kombinlerde tavsiyem, şıklığınıza detay eklemek için özellikle beyaz veya pudra tonlarında yüksek topuklu ayakkabılar kullanmanız. Tek parça halinde siyah ve beyazdan oluşan desenli parçaları kullanacaksanız, özellikle vücudu saran ve diz altında biten elbiseler veya yüksek belli siyah/beyaz çizgili, bol paça, uzun veya kısa pantolonlar bu yaz ofislerinizde moda rüzgarları estirmenizi sağlayacaktır.

Aksesuarlarınız üzerinden de monokrom modasını uygulayabilirsiniz. Tek renk beyaz veya siyah giyiminiz ile birleştireceğiniz siyah/beyaz tonda fularlar, çanta veya ayakkabılar, size hem spor hem klasik, şık bir tarz sağlayacaktır.

Grinin hiçbir tonunu kabul etmeyen monokrom trendi ile şıklığınıza şıklık katmak ve ofiste 2015 ilkbahar/yaz modasının bu en son stilini uygulamak istiyorsanız, tavsiyem şu ki dolabınızı gözden geçirin. Bu yaz monokrom trendi ile siyahınızdan beyazınız ve tabii ki beyazınızdan da siyahınız eksik olmasın.

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam