Modern ve stil sahibi kadınlarından ilham alan, çanta ve aksesuar markası: LORENA

Sabah elinde kahvesi ile işe giderken günlük hayatının olmazsa olmazlarını çantası içinde taşıyan ve organize olmayı pek seven; sadece kendi için giyinen ve giyimine o çok önemli son noktaları koymayı iyi bilen, şehrin modern ve stil sahibi kadınlarından ilham alan, İstanbul merkezli yeni, çanta ve aksesuar markası: LORENA.

Tüm Lorena ürünlerine shop the design web sitesinden ulaşabilirsiniz!

Mix

Kimdir ….. Lorena? İksiri nerde saklıdır? (Bilmeyen biri için 1-2 cümle ile nasıl anlatırsınız? Sizi diğer tasarımcılardan farklı yapan nedir? Ürünlerinizin tek olması, özgün olması, el işi olması, sanattan esinlenmesi vs.)

LORENA aslında bir hikaye, fark edilen bir ihtiyacın sonucunda gelinen nokta diyebilirim. LORENA’yı modern ve stil sahibi kadınlardan ilham alan, onlar için en iyi kalite deri ve benzeri doğal malzemeleri, günün her saatinde yanlarında ya da üzerlerinde taşıyabilecekleri, sade ve fonksiyonel aksesuarlara dönüştüren bir marka şeklinde tanımlamamız mümkün.

MondayBag&CarryAllPouch

Roll&Fold

Tasarım yapmaya nasıl başladınız? (ilk tasarımınız nasıl ortaya çıktı, tasarıma olan merakınız nasıl başladı? )

Bu alana geçiş yapmak benim için oldukça ani oldu aslında. Bir dijital ajansta tasarımcı olarak çalışıyordum ve iş değiştirmeyi planlıyordum. Halihazırda bu sektörde olan abim, yeni bir marka çıkarma fikrini benimle paylaştı. Nasıl yardımcı olabilirim diye düşünürken ajanstan istifa ettim ve abimle beraber çalışmaya karar verdim. Ocak 2013′te de LORENA’yı kurduk. Hayatımda verdiğim en anlamlı kararlardan biri oldu bu.

Evrim

MidasCrossbody

İyi bir gün sizin için nasıl başlar? En büyük motivasyon kaynağınız gün içinde nedir? (kahve, spor, temiz hava, kitap, farklı dergiler, sevdiğiniz işi yapıyor olmak, sizi ilham ile besleyen neler vardır vs…)

Benim için iyi bir gün, uykumu iyi bir şekilde almış ve mümkünse kuş cıvıltılarıyla uyandığım bir gün olarak başlar. Gerçekten şanslıyım ki kuş cıvıltılarıyla çok sık uyanabiliyorum. : ) Ama tabi her sabah bu şekilde olmayabiliyor. Buna rağmen gerçekten keyif aldığım işi yaptığım için ofise koşa koşa gidiyorum. Gün içinde en büyük motivasyon kaynağım müzik. Onun dışında akşamları meditasyon yapmak beni motive eden şeylerin başında. Çok daha kolay odaklanabilmemi sağlıyor. Fırsat buldukça da Belgrad Ormanı’na gidip koşmak iyi geliyor.

UrbanTote

Sizin için bir tasarım nasıl olmalıdır? Yurtdışında beslendiğiniz kaynaklar nelerdir?

Benim için tasarım, estetiğin fonksiyonellikle bir araya gelmesi diyebilirim. Sürekli takip ettiğim yayınlar ve sitelerin başında Dansk Magazine, Monocle, Volt Magazine, Wallpaper, Dazed & Confused, Refinery29 ve Vogue geliyor.

Geleceğe dair sizi heyecanlandıran projeleriniz neler?

LORENA’yla ilgili üzerinde çalıştığımız yurtdışı projeleri var. Bunlar oldukça heyecan verici. Onun dışında çocuklarla ilgili mini bir fotoğraf projem var.

Daybreak

BulldogM

Bulldog&NilErturk

AllDayWallet

AllDayWallet_

7-DaySatchel

Shopthedesign.com
Farklılıklardan ilham alan 150’den fazla tasarımcının adresi Shopthedesign.com, binlerce limitli ürünü sizin için keşfedip bir araya getiriyor. Özel tasarım arayanların adresi, tasarımcıların ilhamlarını ve ... Devam