Model Emily Sears sanal tacizcileri kendi silahıyla vuruyor

emily sears manken
Emily Sears

Aldığı uygunsuz resimlerden bıkan manken Emily Sears, bu kişilere riskli ama akıllıca bir yöntemle karşılık veriyor. Sears, kendisine bu tarz resimler yollayan insanları araştırarak sevgilileri olup olmadığını öğreniyor ve eğer varsa onları bu durum hakkında bilgilendiriyor.

Instagram’da 2 milyondan fazla takipçisi bulunan Sears, Buzzfeed’e verdiği röportajda günde en az 1-2 penis fotoğrafı aldığını söyledi. Bu tarz fotoğraflar yalnızca siber suça ve cinsel tacize girmiyor, aynı zamanda hesap sahibininden de izinsiz gönderiliyor.

Sears istemediği bu resimleri almaya başladığında, gönderenin profiline bakıp ilişkisi olup olmadığını kontrol ediyor. Eğer açıkça biriyle beraber olduğunu görüyorsa, sevgilisiyle iletişime geçmeye çalışıyor.

‘Bu durum çok uzun zamandır devam ediyordu. Ben artık bu durumdan ve bu iğrenç mesajlardan, resimlerden ve yapılan yorumlardan çok rahatsız olmaya başlamıştım’ diyerek rahatsızlığını dile getiriyor Sears.

Sears yakın zamanda kendisine penis fotoğrafı yollayan bir kişinin kız arkadaşına twitter üzerinden tweet atarak gerçeği görmesini sağladı.

emily sear laura lux
 Laura Lux- Emily Sears

Sears bu açık saçık resimleri yollayanların kız arkadaşlarına ulaşırken, yakın arkadaşı DJ Laura Lux de aynı sistemi uyguluyor.

Lux Buzfeed News’e verdiği röportajda bir keresinde uygunsuz fotoğraf yollayan bir adamı sevgilisine söylediği için adamın kendisine ‘fahişe’ dediğini belirtiyor. Lux kız arkadaşının sevgilisini sosyal medyada ‘en iyi sevgili’ olarak lanse ettiğini görünce, gerçekte nasıl biri olduğunu göstermek istiyor ve şunları söylüyor ‘ Onun adına gerçekten çok üzüldüm. Bana attığı mesajın ekran görüntüsünü alıp ona yolladım; çünkü onun bunu bilmesi gerektiğini düşündüm. Eğer bunu yapan benim sevgilim olsaydı, ben de bana söylenmesini isterdim.

İlgili yazı: Modern kadının tacizle başa çıkma yöntemleri

Sosyal medyada çok sayıda takipçisi olan bu iki kadın, davranışlarıyla birçok kesimden övgü aldılar; fakat Lux ve Sears yaptıklarının duyulmasından sonra da taciz edildiklerini dile getiriyorlar. ‘ Her kesimden çok farklı tepkiler aldık. Her ne kadar olumsuz tepkiler olsa da genel olarak olumlu tepkilerin çoğunlukta olduğunu söyleyebilirim. Özellikle kadınlardan aldığımız, onları bu davranışımızın cesaretlendirdiğini söyleyen dokunaklı sözler, yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu bize gösterdi’ diyerek duygularını ifade ediyor Lux.

Sears da benzer bir deneyim yaşadığını söylüyor: ‘Aldığımız tepkiler çok büyük oldu. Bir kadın bana şükran borçlu olduğunu, sayemde berbat ilişkisinden kurtulduğunu söylerken, bir erkek bana ağza alınmayacak hakaretler etti. Fakat yine de genel olarak olumlu tepkiler aldığımı ve bu durumdan hoşnut olduğumu söyleyebilirim.’

Sears, yorumlardan birinde yorumcunun kendisine kadınları, partnerlerinin kötü davranışına karşı uyardığından dolayı teşekkür ettiğini dile getiriyor. Geçmişte sevgilisi tarafından aldatılan ve bunun kendisini yaraladığını dile getiren Sears ‘Bu olayın, anonim olarak sosyal medyada sapıklık yapan kişileri engelleyeceğini umuyorum. Bu insanlar, saldırmak için hiç düşünmeden hareket ediyorlar. Bu tarz erkekler hep aynı olup işi tecavüze kadar götürebiliyorlar.’

Lux de arkadaşıyla aynı görüşte olup şunları dile getiriyor: ‘Bu olay karanlık düşüncelere sahip erkekler üzerinde çok etkili oldu. Facebook’ta paylaştığım bir yazının altındaki yorumlarda düşüncelerimi anlatmaya çalışırken birçok küfür ve taciz edici yorumlar aldım. Hatta bana tecavüzü hakettiğimi söyleyenler bile oldu’

Bugün birçok kadın bu tarz uygunsuz resimlere sosyal medyada ve özellikle sanal çöpçatanlık uygulaması Tinder’da maruz kalıyorlar. Geçen yılın sonlarında aktrist Debra Messing kendisine penisinin fotoğrafını yollayan bir kişinin resmini Twitter’da paylaştı.

Fotoğrafçı Soraya Doolbaz ise aldığı çok sayıda penis fotoğrafının kendisini profesyonel penis fotoğrafçısı olma yolunda telkin ettiğini söylüyor. Doolbaz’ın cinsel tacizi sanatla birleştirmesi hem sapıkları engellemeye yararken hem de birçok kesimden övgü almasını sağlıyor.

Kaynak:

attn.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!