Erkekler için moda önerileri: Gardırobunuzu sonbahara uygun düzenleme zamanı

Sonbahar mevsiminde bağlayıcı bir kıyafet tarzı olmadığı için, bazen ne giymemiz gerektiğini bilemiyoruz. Her ne kadar bu sonbaharın erkek modasında için öne çıkan parçaları tüylü kabanlar ve rengarenk örgü kazaklar olsa da sürekli değişen hava durumu, mevsim koşullarına göre giyinmenizi zorlaştırıyor.

İlgili yazı: Bilmeyenler için erkek modası ne anlatıyor?

Bu noktada oyunu kuralına göre oynamanız gerekiyor. Özellikle sonbaharda kaçınmanız gereken kıyafetleri ve onların yerine ne giyebileceğinizi ve mevsim değişkenliklerinde nasıl hazırlıklı olabileceğinizi yazdık. Bu pratik ama etkili önerilerle gardırobunuzu bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. İşte o öneriler:

Kısa çoraplardan vazgeçin

ayakkabı

Babet çorapları ya da kısa çoraplar ilkbahar ve yaz için oldukça uygun olup, rahat bir görünüm yaratmanıza yardımcı olabilir. Oysa bir yağmurlu bir güneşli geçen sonbahar, bu tarz çoraplar için hiç de uygun değildir.

 Yün çorap zamanı

yün çorap

Her ne kadar sonbaharın başlarında yün çorap, gereğinden fazla sıcak hissetmenize neden olsa da, ilerleyen günlerden itibaren değişen hava koşullarına her an hazırlıklı olmanızı sağlayacaktır.

Renkli ve çiçek desenli kıyafetleri kaldırın

renkli gömlek

Parlak tasarımlar ve renkli, desenli kıyafetler ilkbahar ve yaz aylarının vazgeçilmezidir; fakat havalar giderek soğudukça bu tarz artık uygunsuz ve garip bir görünümde olmanıza neden olacaktır.

Ekose desenli kıyafetlere şans verin

kareli takım elbise

Sonbaharda ekoseli kumaşlar her zaman iyi bir fikir olmasının yanında, ekose bu yılın da trend parçalarından biri. Ekose trendini takım elbisenizde, atkınızda ve gömleklerinizde kullanabilirsiniz.

Beyaz spor ayakkabılara sonbaharda elveda deyin

beyaz spor ayakkabı

Birçok renkle mükemmel kombin oluşturması nedeniyle beyaz spor ayakkabılar özellikle ilkbahar ve yaz aylarında çok tercih edilmektedir. Fakat beyaz renk; hem çok çabuk kirlendiği hem de yağmur ve hatta bazen kar gibi mevsim koşullarına dayanıklı olmadığı için sonbaharda tercih edilmemelidir.

Mevsim koşullarına uygun ayakkabı 

kösele ayakkabı

Onun yerine, kaliteli bir çift bot giymek çok daha uygun olacaktır. Botlar hem sizi yağmurdan korur hem de soğuğun ayaklarınıza işlemesini engelleyerek ayaklarınızın sıcak ve kuru kalmasını sağlar.

Renkli pantalonları kaldırın 

renkli pantalonlar

Yazın coşkusu ve içinizi ısıtan sıcaklığıyla rengarenk giyinmek isteyebilirsiniz. Parlak ve desenli pantalonlar yaz mevsiminde sık görülse de ne yazık ki, sonbahar geldiğinde dolaba kaldırılması gereken parçalardandır.

Koyu renklere merhaba

koyu renk pantalon

Havalar soğudukça, rengarenk giyinmek yerine koyu renkleri tercih edebilirsiniz.

Keteni artık dolaba kaldırın 

keten

Keten, özellikle çok sıcak havalar için oldukça uygun bir kumaş türüdür. O kadar ki neredeyse üzerinizde hiçbir şey yokmuş gibi hissettirir. Yaz aylarının gözdesi ketenden, ne yazık ki rüzgarlı sonbahar günlerinde vazgeçmelisiniz.

Pamuklu ve hafif yünlü kıyafetlerin sezonu geldi

kıyafet giyen adam

Pamuklu veya hafif yünlü kıyafetler sonbaharda sizi sıcak tutacaktır.

Breton çizgili ince süveterlerin mevsimi geçti

breton çizgili kıyafet

Breton çizgili gömlekler ve süveterler havalar ısındığında ve yanınıza mont almak istemediğiniz noktada kurtarıcı olarak görülmektedir. Oysa havalar soğudukça çok da kalın olmayan bu kıyafetler, artık sizi soğuktan koruyamamaya başlayacaktır.

Desenli kalın süveterlere şans verin

kazak

Sonbahar demek, artık sizi sıcak tutacak daha kalın süveterlere ve kazaklara geçiş yapma zamanı demektir.

Kaynak:

Businessinsider.com

Vogue.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!