Minimalist teknolojiye en yeni örnek: Odaklanmayı merkezine alan tek renkli akıllı telefon

Minimalist ilke kendimizi her şeyden kurtarmamızı söyleyerek bu ‘şeylerin’ bizim dikkatimize sahip olmasını engellemeyi amaçlar. Bu da bizi minimalizm konusunda en çok heveslendiren detaydır. Gerçek hayatımıza baktığımızda bunu büyük ölçüde uygulayabilenler olsa da bir spesifik şey daima hayatımızın içerisinde kalmaya devam eder: Akıllı telefonlarımız. Blloc isimli akıllı telefon ise minimalist tasarımıyla bu hayatı benimseyenlere yardımcı olmayı hedefliyor.

Minimalist teknolojiye en yeni örnek: Odaklanmayı merkezine alan tek renkli akıllı telefon

Kullanıcı ve cihaz arasında odağa dayalı bir ilişki kurmak isteyen Blloc, telefonun tasarımında sadece ana renkleri kullanmayı tercih ederek monokrom bir yapı yaratmış. Daha önce Lİght Phone 2 ve Nokia 8110 telefonları da benzer bir amaçla yola çıkarak kullanıcıya sunulmuştu. Ancak akıllı telefona alışan için tüm uygulamalar ve özelliklerden vazgeçmek oldukça zorlayıcı bir süreç olduğu için bu cihazlar aradığı ilgiyi bulamadı. Çünkü modern akıllı telefonların sunduğu onlarca uygulamayı kullanalar için sadece arama ve kısa mesaj özelliklerine geçiş yapmak son derece zorlayıcı bir süreçti. Ancak Blloc kullanıcısına akıllı telefonun sunduğu pek çok özelliği veriyor.

Android 8.1 işletim sistemine sahip akıllı telefonda Spotify’dan WhatsApp’a kadar pek çok uygulama kullanılabiliyor ancak bu uygulamalar her zaman gördüğümüz şekilde değil siyah beyaz olarak sunuluyor. 5.5 inç LCD ve 421 ppi ekrana sahip olan akıllı telefonun 4 GB RAM’i, 64 GB hafızası ve SD kart girişi bulunuyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!