Mezuniyet gecesi tüm gece boyunca mükemmel görünmenizi sağlayacak kolay saç modelleri

Mezuniyet gecesi çoğumuz için hayatımızdaki en önemli ve büyülü gecelerden biri. O gece gelmeden aylar önce kıyafetlerimizi seçer, gece hakkında hayaller kurar ve gelmesini dört gözle bekleriz. Her ne kadar o yaşlar zaten en güzel yaşlar olsa da, o gecede parlamak, beğenilmek ve kendimizi iyi hissetmek isteriz. Her ne kadar her şeyi önceden planlamış olsanız da, o gece çıkabilecek küçük aksilikleri göz önüne almakta fayda var…

Mezuniyet gecelerini tüm stresinizden arındığımız ve çok fazla eğlendiğimiz bir anı olarak hatırlamak isteriz. Yani en az güzel görünmek kadar eğlencemizden de ödün vermememiz gerekir. Yağabilecek yağmur, saatlerce edilen danslar, arkadaş şakaları gibi aksiliklerin gecemizi bozmasına izin vermeye hiç gerek yok… İşte mezuniyet gecesi işler ters giderse düzeltebilmeniz için 5 dakikada yapabileceğiniz pratik saç modelleri:

Dağınık ve doğal topuz 

Kuaförlerde geçirilen uzun saatler sonucunda elde edilen sonuçlar bizi her zaman pek mutlu etmiyor. Günümüzde her şeyin en doğalı tercih ediliyor, dolayısıyla saç modellerinin de. Uğraşılmamış doğal görünümlü bir topuz, her genç kadına yakışabilecek, doğal güzelliklerine güzel bir dokunuş olacak. 

Modası hiç geçmeyen at kuyruğu 

At kuyrukları, kıyafetiniz ister gösterişli, ister daha sade olsun her şekilde görünümünüzü tamamlayacak bir seçim olacak. Hem uygulaması kolay, hem de her zaman kurtarıcı bir saç modeli olan at kuyruklarına yapacağınız ufak dokunuşlarla gece elbisenize ayrı bir hava katmanız mümkün. Uygulaması ise o kadar kısa sürüyor ki, gece boyunca ‘saçım bozuldu mu’ endişesi yaşamayacak, istediğiniz gibi dans edebilecek ve eğlenebileceksiniz.

Hem naif hem gösterişli saç örgüleri

Saç örgüleri günlük yaşantımızda çok sık kullandığımız bir model olmasına rağmen artık gece kıyafetleriyle oldukça tamamlayıcı bir seçenek olmaya başladı. Birbirinden şık pek çok farklı modeli olan saç örgüleri, bir kez öğrendikten sonra aynaya dahi bakmadan uygulayabileceğiniz kadar kolay bir hale gelecek. Mezuniyet gecenizde size ve kıyafetinize en çok yakışacak bir örgü modeli seçip, gecenin geri kalanında eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Kaynaklar:
Missy Sue / YouTube
Annies Forget Me Knots / YouTube
Kayley Melissa / YouTube

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!