Merkür retrosunda son günler: Meditasyon ile retroyu değerlendirin

Hatırlarsanız Merkür retrosunun ilk günlerinde bir yazı yazmıştım ve bu dönemi sevmek için harika sebeplerimiz olduğundan bahsetmiştim. Sorun yaşadığımız birçok konuda ihtiyacımız olan tek şey çoğu zaman anlamak, tanımak ve farklı bir bakış açısından bakabilmek. Umarım bu yazım ile sizin de Merkür retrosuna bakış açınızı tamamen değiştirebilir ve bu dönemden kazançlı çıkmak için doğa ile uyumlanmanıza ilham olabilirim.

Yine aynı yazımda retronun 8-11 Temmuz’da yeniden yoğunlaşarak 12 Temmuz’da sona ereceğini söylemiştim. Retro zamanlarında enerji içeri yönde hareket eder. Dolayısıyla doğal olarak içinize dönme eğiliminde olursunuz. Kalabalık ortamlar normalden biraz daha rahatsız edici gelebilir. Ya da dışarıda çok daha hızlı yorgun düşebilirsiniz.

Muhtemelen siz de Merkür retrosunun etkilerinin yoğunlaştığı bugünlerde benim gibi içe dönme ihtiyacımızın arttığının farkındasınız. İşte bugünler meditasyon için harika zamanlardır. Sıcak havalarda bedeninizin çok daha kolaylıkla esnemesi gibi enerjinin içeri yönde aktığı retro gibi dönemlerde de meditasyon her zamankinden çok daha etkili ve kolaylıkla olur.

Uzun zamandır meditasyonu denemek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, bilmeniz gereken her şeyi A’dan Z’ye aşağıdaki videoda anlattım. İçinde bir de meditasyon pratiği var! Sadece 15 dakikanızı ayırmanız yeterli.

Düzenli meditasyon ve yoga pratiği, güneşli günde gözlük ve şapka; yağmurlu havada şemsiye ve karda kar botu gibidir. Onlarsız güne başladığım her zaman yaşam biraz daha zor. Umarım bu araçlar sizin de yaşamınızda harika arkadaşlara dönüşür.

Daha derin bir meditasyon pratiği isterseniz, öncesinde yine Youtube kanalımdaki 15 dakikalık yoga pratiklerini yapmanızı öneririm. Hepsi yeni başlayanlar için uygun! Beğenirseniz lütfen kanalımı takip etmeyi unutmayın.

Haftanın bu son günleri umuyorum yaşamınızda yepyeni ışıklar yakar.

Meditasyon Hakkında Her Şey ( Meditasyon Nasıl Yapılır : Yeni Başlayanlar için )

İlginizi çekebilir: Merkür retrosu başladı: Bu retro yılın en sevdiğiniz zamanı olacak!

Diğdem Girici Yoga Eğitmeni
İnanıyorum ki doğru bilgiye ulaşabilen ve bu bilgiyi hayatında doğru şekilde kullanmayı öğrenen her insan hayal ettiği yaşamı yaratabilir. İşte bu yüzden yazıyorum, yaşamımı ... Devam