Maydanoz maskesi ile yepyeni ve ışıldayan bir cilde sahip olun

Nem dengesizliği ile canımızı sıkan hava koşullarında, cildinizin yağ miktarını dengeleyecek ve yumuşatacak bir maskeye ne dersiniz?

bakım yapan kadın
Sağlığınıza inanılmaz faydası olan maydanozu maske olarak yüzünüze uyguladığınızda cildinizdeki değişimi kısa sürede fark edeceksiniz.

Üstelik evde yapması oldukça kolay, ucuz ve pratik. Doğal bir antiinflamatuar kaynağı olan maydanoz, elma sirkesi ve yoğurt kullanarak yapacağınız bu maske; bir yandan cildinizi aydınlatırken, bir yandan da yoğun vitamin ve mineral desteği ile cildinizi besleyecek. Yüksek miktarda K vitamini içeren maydanozun bir tatlı kaşığı miktarında bile günlük K vitamini ihtiyacımızın yüzde 153’ünü karşılayacak kadar vitamin bulunuyor. Maydanoz yemek; kan akışını rahatlatmak ve göz altındaki koyu halkalardan kurtulmak için oldukça etkili bir yöntem. Aynı zamanda önemli bir antioksidan kaynağı olan maydanoz serbest radikalleri aktive eden enzimler için önemli olan miristisin de içeriyor.

Maydanoz kansere karşı sizi koruyor

Kanserden koruyucu etkileri ile de bilinen maydanoz, kanserojen maddelerin (sigara ve kömür dumanında bulunan benzopiren gibi) nötralize edilmesinde de oldukça etkili.
Beta karoten, flavonoid ve luteolin deposu olan maydanoz, aynı zamanda yağ yakımı için de kullanılıyor. Faydaları saymakla bitmeyecek olan maydanozun cildimize de iyi geleceği şüphesiz. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz maskemizin tarifi ise şöyle:

Gerekenler:

  • Bir demet maydanoz
  • İki çorba kaşığı elma sirkesi
  • 3 çorba kaşığı yoğurt

Tarif:

Maydanozu ince ince kesip, püre haline getirip, sirke ve yoğurtla karıştırın. Yüzünüze sürüp 20 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayarak cildinizi arındırın.

Kaynak:

mindbodygreen.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!