Mart soğuklarına rağmen içinizi ısıtacak haftalık kültür-sanat önerileri

Herkese merhabalar… Umarım hafta ortasına yaklaştığımız bu soğuk ve yağmurlu günlerde herkesin keyfi yerindedir. Ben güzel, keyifli ve mutlu bir hafta geçirdim…Haftanı güzel yapan neydi diye soruyorsanız eğer (ki ben olsam kesin sorardım) size vereceğim tek cevap “seçimlerim” olurdu.

Evet seçimler…. Hepimizin hayatını yaptığımız seçimler belirlemiyor mu zaten? Yağan yağmura, soğuk havaya ve tüm İstanbul trafiğine inat bu haftayı dolu dolu yaşamayı tercih ettim. Bu hafta yine size güzel önerilerim var. 🙂

Rezonans Kanunu

Bu aralar çok sık duyduğum ve ilgimi çeken bir konu var “frekans”. Çok istemiş olmalıyım ki yakın bir arkadaşımın hediyesi olarak karşıma çıktı bu konuyu anlatan ve size de önerecek olduğum kitap.

Rezonans Kanunu / Pierre Franckh

Eğer istediğimiz sonuçları elde etmeye çalışıyorsak; düşüncelerimizi, duygularımızı ve inançlarımızı gözlemleyerek yönlendirmeye başlamalıyız. Çünkü hissettiğimiz ya da düşündüğümüz her şey, bir rezonans alanı oluşturur ve biz isteklerimizi yönetebiliriz. Pierre Franckh’ın Rezonans Kanunu kitabı Elips Kitap’tan çıkmış.

Tüm kitapçılarda bulabileceğiniz kitabın internet satışı için mkitap‘ı ziyaret edebilirsiniz.

Godot’u Beklerken

Şahika Tekand ve Studio Oyuncuları, 1990’da Samuel Beckett’le başladıkları yolculuklarını bu sezonda yazarın en önemli tiyatro metinlerinden biri olan Godot’yu Beklerken ile sezon boyunca Zorlu PSM Sahnesi’nde ziyaretçilerini bekliyor! Yönetmenliğini Şahika Tekand’ın yaptığı oyunun ışık ve ses tasarımı da kendisine ait. Dekor, Esat Tekand imzası taşıyor.

Oyuncular: Onur Berk Arslanoğlu, Cem Bender, Sedat Kalkavan, Nazlı Deniz Korkmaz, Nilgün Kurtar, Mehmet Okuroğlu, Yiğit Özşener (alfabetik sırayla)

Oyunun tüm detaylarına bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Blu

Ünlü İngiliz yazar David Hare’nin kaleminden çıkan Blu’nun yönetmenliğini televizyon ve sinema filmlerinden tanıdığımız ünlü oyuncu Meltem Cumbul yapıyor. Oyunun müziklerini Nurkan Renda ve Zigan Aldi bestelerken, ışık tasarımını Ayşe Ayter, kostüm tasarımını ise Hakan Bahar’a yapıyor.

+18 ibaresi ile sahnelenen oyunun kadrosunu Elçin Afacan, Serkan Rutkay Ayıköz, Nazlı Benan Özkaya, Can Remzi Ergen, Ayşe Özköylü, Barbaros Ergün, Dilhan Naz Özgülüş, Zehra Bilgin, Emre Yetim, Peral Filiz, Gamze Dar ve Ozan Erdönmez oluşturuyor.

Blu her Cumartesi 20.30’da ve Pazar 19.00’da Toy İstanbul’da

Oyunun detaylarına bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı oldukça faydalı ve kullanımı hemen hemen her alanda kullanılabilen bir yağ. Cam şişede ve katı kıvamda. Hindistan cevizi yağı; makyaj temizlemede, vücudu nemlendirmede, cildi nemlendirmede, yemek yapımında, makyaj fırçası temizliğinde, vücudun çatlak olan bölgelerinde, saç bakımında ve saç kremi olarak birçok alanda gönül rahatlığıyla kullanılabilen bir ürün. Ben sertifikalı ürün olduğu için Aradolu’dan aldım. Tüm alanlarda kullanımını denedim ve çok memnun kaldım. Bütün aktarlarda bir çok markada bulabileceğiniz hindistan cevizi yağı mevcut. Yiyebildiğimiz ürünlerin kullanılmasından yanayım. Deneyin pişman olmayacaksınız.

Herhangi bir konuda iletişime geçmek isterseniz bana www.asliaybars.com’dan ve Instagram hesabımdan ulaşabilirsiniz.

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam