Mart ayı etkinlik önerisi: “Doğru Nefes Almanın Sırları” Atölyesi

‘Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır’ lafının o soğuk havalar estiren esamesi, 21 Mart’ın havalı gelişiyle yerini artık baharın döngüsüne bıraktı. İnanışa göre; tabiatın uyanışının, baharın doğuşunun kutlandığı zamanın başlangıcı bu günler. Doğanın bu muhteşem değişimi, yenilenmesi (nev: yeni + ruz: gün ”yeni gün”) anlamına gelen Nevruz’la birlikte barış, kardeşlik, dostluk niyetleri, şarkılar, türküler ve danslarla kutlanır olmuş yıllardan beri. Artık memleketimize bahar gelmiştir. 🎈 Peki doğa baharı kutlamaya hazırlanırken, biz arınmak ve yenilenmek için neler yapabiliriz? Bu hafta size yine harika önerilerim var!

Doğal detoks; güzelliğin ve gençliğin iksiri nefes

Bir nefes eğitmeni ve terapisti olarak yıllardır verdiğim eğitimlerde bağlantılı nefesi, oksijenin gücünü ve nefesin önemini anlatıyorum. Çünkü iyileşmenin içten dışa olduğunu biliyor ve deneyimliyorum. Ama görüyorum ki büyük bir çoğunluk doğru nefes almıyor.

Dünyaya geldiğimizde ilk aldığımız nefesle son aldığımız nefes arasında geçen sürede yüz milyonlarca kez uyguladığımız solunumun hayatımızın kalitesini ne kadar etkilediğini ne yazık ki bilmiyoruz. Oysaki nefes alıp vermek, yaşamla kurduğumuz en önemli bağ ve tüm vücudu etkileyen çok güçlü bir kaynak. Doğal ve mükemmel olan bu kaynağı farkında olmadan bozmaya, özünü değiştirmeye başladığımızda o mükemmel denge yerini fiziksel, ruhsal, zihinsel sorunlara bırakmaya başlıyor. İşte bu noktada farkındalık devreye giriyor çünkü nefes farkındalığının zihinsel, duygusal ve fiziksel durumumuz üzerinde biyolojik etkisi çok büyük.

Nefes alış-veriş kalıplarını değiştirmek, zihin ve ruh halimizi değiştirmemize destek oluyor. Nefesimizin farkında olduğumuzda zihinsel çalkantılarımızı azaltmaya ve kontrol etmeye başlıyoruz bunu başardığımızda azalan stres sonucu yeni duygu ve düşüncelerle alınan kararlarla birlikte istediğimiz yeni yaratımları gerçekleştirmeye başlıyoruz. Mucizelere artık hazırsınız…

Aslı Aybars’la “Doğru Nefes Almanın Sırları”

Sizler için 31 Mart 2017 Cuma günü saat 11.00-18.00 saatleri arasında tüm gün benimle ”Doğru Nefes Almanın Sırları”nı birlikte deneyimleyeceğimiz bir atölye tasarladık. Kendinize bir hediye verin ve gelin birlikte nefes alıp mucizeleri deneyimleyelim. Eminim ki hayatınız buraya ayıracağınız bir günden çok daha değerli 😉 Kontenjanın sınırlı olduğu bu atölyede yerinizi ayırtmak için elinizi çabuk tutun. Atölye ilgili tüm detaylara bu linkten ulaşabilirsiniz.

Telefon: 0216 339 01 99 / 0546 408 46 38

Herhangi bir konuda iletişime geçmek isterseniz bana www.asliaybars.com’dan ve Instagram hesabımdan ulaşabilirsiniz.

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam