MAC Cosmetics ile göz makyajında kirpik etkisi

Uplifers okuyucularına özel kampanya kodu ile, maccosmetics.com.tr den yapacağınız herhangi bir ürün alışverişinizde, ücretsiz kargo ayrıcalığına ve seyahat boy göz makyaj temizleyicisi hediyenize sahip olacaksınız! (Kampanya kodu: uplifers)

Kampanya kodu son kullanım tarihi: 31 Aralık 2015

Hangimiz Türkan Şoray’ın hayran olunası dolgun kirpiklerine sahip olmak istemedik ki? Yüze anında taze ve genç bir görünüm kazandıran kıvrık ve hacimli kirpiklere kavuşmak aslında zannettiğimiz kadar zor değil. Ürün ve uygulama tavsiyeleri için MAC Cosmetics makyaj eğitmeni Alev Karslı’ya kulak verelim:

Uzun ve kıvrık kirpikler
Uzun ve kıvrık kirpikler

Takma kirpik vb. ürünleri kullanmak istemeyenler için önereceğiniz maskara nedir? 

Upward Lash Mascara uygulaması
Upward Lash Mascara uygulaması

Kirpiklerinde dolgunluk ve yoğun hacim tercih edenler için önerimiz kesinlikle In Extreme Dimension 3d maskara. Kirpiklerini yukarı kaldırarak daha uzun göstermek isteyenlere de Upward Lash maskarayı şiddetle tavsiye ediyoruz. Küçük aplikatörü sayesinde alt kirpiklere de rahatça uygulabilen bu maskara aynı zamanda çok pratik.

Doğru maskarayı aldık. Peki bu maskaradan en yüksek verimi almak için nasıl uygulamalıyız? 

Nasıl fondöten için yüzümüzü bir bazla hazırlıyorsak, kirpikleri de hazırlamak gerekiyor. Kirpik kıvırıcı yardımıyla kirpikleri kıvırmanın ardından, MAC’in yeni ürünlerinden False Lash Maximizer şeffaf maskarayı sürdükten sonra maskara uygulaması yapılırsa gerçek bir takma kirpik etkisi yakalanabilir.

MAC maskaralar ile sağlanan yoğun kirpik etkisini destekleyecek diğer göz makyajı ürünleri neler?

Bizim bu konuda en çok başvurduğumuz makyaj hilesi, MAC Carbon isimli yoğun siyah farı; incecik bir eyeliner fırçasıyla kirpik dibine yerleştirmek oluyor. Böylece gözler anında daha anlamlı, kirpikler de daha belirgin bir görünüme kavuşmuş oluyor.

Yoğun göz makyajı nasıl temizlenmeli? 

MAC Gently Off makyaj temizleyicisi
MAC Gently Off makyaj temizleyicisi

Bizim bir göz makyajı temizleyicimiz var: Gently Off. Bu ürünü tüm suya dayanıklı, ışıltılı ve zor makyajlarınızda kullanabileceğiniz gibi ruj çıkarmakta da kullanabilirsiniz. Sıvı ve yağ içerikleri sayesinde cildi hiç tahriş etmeyen bu makyaj temizleyiciyi pamuğa döktükten sonra, bu pamuğu gözünüze 10 saniye boyunca hafifçe bastırırsanız tüm kalıntılar kolayca temizlenecektir.

Kişiye özel far paletleri yaratan ürününüz Pro-Palette refill’den biraz bahseder misiniz?

Mac Pro-Palette'in refill farları
Mac Pro-Palette’in refill farları

Pro-Palette’ler özellikle make-up artistlerin çokça tercih ettiği, son derece kullanışlı bir ürün. Bu ürünün en iyi tarafı ise 2’li, 4’lü, 9’lu ve 15’li far paletlerini istediğiniz renk farları seçerek kendiniz oluşturabilme imkanı. Böylece ten renginize ya da tarzınıza uymayan; kısacası hiç kullanmayacağınız bir fara para ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Bu uygulamanın bir diğer avantajı da refill sistemden ötürü tekli farlara göre %20’lik bir fiyat avantajı sağlaması. Unutmadan belirtelim: Hayalinizdeki far paletini mağazalarımızda hazırlayabileceğiniz gibi www.maccosmetics.com.tr adresinden online olarak da satın alabilirsiniz.

 

Uplifers okuyucularına özel kampanya kodu ile, maccosmetics.com.tr den yapılacağınız herhangi bir ürün alışverişinizde, ücretsiz kargo ayrıcalığına ve seyahat boy göz makyaj temizleyicisi hediyenize sahip olacaksınız! (Kampanya kodu: uplifers)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!