Libido arttırıcı besinler

Belirli besinleri tüketmek, cinsel cazibeyi arttırır mı bilinmez ama; bazı gıdaların hormon seviyeleri, kan dolaşımı ve uyarılma üzerindeki pozitif etkileri sonucu libidoyu arttırdığı biliniyor.

Uplifers olarak, antik çağlarda, altından daha değerli bir yer edinen ve etkisi araştırmalarla kanıtlanmış libido arttırıcı besinler listesiyle karşınızdayız.

1. Kereviz

Seksi düşününce, kereviz akla ilk gelen yiyeceklerden olmasa da, cinsel uyarımı arttırmak için en etkili kaynaklardan biridir. Erkeklerin terindeki kokusuz ve baştan çıkarıcı madde olan andsosteron miktarını arttırır.

midye2. Midye

Midye; hem kadınlardaki, hem erkeklerdeki dopamin miktarını arttırarak libidonun yükselmesine yardımcı olur. Çinko bakımından zengindir, sperm ve testosteron üretimini arttırır.

 

3. Muz

Muzdaki bromelayin enziminin, erkeklerde cinsel gücü arttırdığı bilinmektedir. Ayrıca, içeriğindeki B vitamini ve potasyum, cinsel hormonların üretilmesi için gereklidir ve vücudun enerji seviyesini yükseltir.

avokado4. Avokado

Avokado, Aztekler tarafından “testis ağacı” olarak anılmaktaydı. Folik asit kaynağı olan avokado, proteinlerin işlenmesine yardımcı olarak, enerji verir. İçerdiği B6 vitamini erkeklerde hormon üretimini arttırırken, potasyum, kadınlarda tiroid salgısını düzenleyerek libidonun artmasına yardımcı olur.

5. Badem

Badem, temel yağ asitlerinin ana kaynaklarından biridir. Erkeklerde sağlıklı hormon üretimine yardımcı olur. Ayrıca badem kokusu, kadınlar için şehveti arttıran bir uyarıcıdır.

karpuz6. Karpuz

Karpuz, bazı uzmanlar tarafından yeni Viagra olarak adlandırılıyor. İçeriğindeki sitrülin aminoasidi, kan damarlarını rahatlatarak, erkeklerde ereksiyona yardımcı oluyor ve kadınlarda libidonun artmasına yardımcı oluyor.

 

7. Kabak çekirdeği

Çinko eksikliği, depresyona neden olmasının yanı sıra, testosteron üretimini de zayıflatabilir. Çinko bakımından zengin kabak çekirdeği, cinsel gücün, seks isteğinin ve doğurganlığın artmasına yardımcı olur.

8. Çikolata

Çikolatanın içerdiği feniletilamin, vücutta endorfin salgısını arttıran, “aşık olma ve heyecan” hissini yaratan kimyasallardan biri. Her gün çikolata tüketen kadınların, ortalamadan daha aktif bir cinsel hayata sahip olduğu d araştırmalarla destekleniyor.

incir9. İncir

Aminoasitler bakımından zengin olan incir, cinsel isteği ve cinsel gücü arttırıyor. Afrodizyak özelliği, Antik Yunan’da, incirin altından daha değerli olmasını sağlamış.

10. Sarımsak

Sarımsağa kokusunu ve yağlı hissini veren asilin, cinsel organlara kan akışını arttırarak, cinsel isteği harekete geçiriyor. Eğer kokusu rahatsız etmiyorsa, performansınızı arttıracağı kesin.

kuşkonmaz11. Kuşkonmaz

B vitamini bakımından zengin bir kaynak olan kuşkonmaz, kadınlarda ve erkeklerde cinsel isteği ve uyarılmayı arttıran histaminin üretimine yardımcı oluyor. Ayrıca, uzun bir süre seks vitamini olarak bilinen E vitamini de içermektedir.

 

12. Yumurta

Bilinen en seksi gıdalardan olmasa da, yumurtanın içerdiği B5 ve B6 vitaminleri, hormon seviyesini düzenlemeye ve stresle başa çıkmaya yardımcı olarak libidoyu arttırır. Yumurta ayrıca ereksiyon problemlerini çözmede etkili olan L-arjinin bakımından da zengindir.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!