Lezzetli ve sağlıklı bir atıştırmalık: Meyveli Yoğurt

Ülkemizde üretilip dünyaya yayılan bir lezzet sorduğumuzda birçoğumuzun aklına hemen yoğurt gelecektir. Yüzyıllardır lezzetiyle sofralarımızın baş tacı olan yoğurdun sağlık açısından da birçok faydası var. Dilerseniz yoğurdu daha yakından inceleyelim:

Yoğurt neden faydalıdır?

Vücudumuzda bulunan bağırsaklarımızda yaklaşık 100 katrilyon bakteri yaşıyor. Birçok insanın aklına bakteri denince hastalık yapan mikroorganizmalar gelse de bakteriler ‘iyi’ ve ‘kötü’ olmak üzere 2’ye ayrılıyor. İyi bakteriler vitamin üretimini sağlarken kötü bakteriler toksin denilen zararlı maddeler salgılayarak hasta olmamıza neden oluyor. Probiyotikler iyi bakteriler arasında yer alıyorlar. Probiyotik ürünlerin başlıcaları arasında yer alan yoğurt yalnız sindirim sistemimize değil bağışıklık sistemimizin iyi çalışmasına ve kötü bakterilerden korunmamıza da yardımcı oluyor. Vücuttaki iyi ve kötü bakteri dengesinin korunmasını sağlıyor ve iyi bakterilerin kaybolması durumunda yenilerinin üretilmesine yardımcı oluyor.

Lezzetle sağlığın bir araya geldiği yoğurdun faydaları saymakla bitmiyor:

  1. Yoğurt tüketmek beyin fonksiyonlarını geliştiriyor
  2. Sinir sistemimizin korunmasına yardımcı olan B12 vitamininin yanı sıra kalsiyum ve potasyum da içeriyor
  3. Vücutta kendi kendine sindirilebilen tek gıda olan yoğurt olup sindirim sistemimiz zarar gördüğü zaman koruma sağlıyor
  4. Yoğurt içerdiği canlı mikroorganizmalar sayesinde ağız sağlığınızı koruyor. Ağız kokunuzu düzenleyerek diş taşı oluşumunu engelliyor
  5. Birçok faydalı besinler içerdiği için yoğurt tüketmek güzel ve parlak bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor

Her gün 1 meyveli yoğurt ile lezzetli bir gün

Türkiye kişi başına en çok yoğurt tüketen toplumların başında geliyor. Yoğurdu bizden çok sonra keşfeden Avrupalılar ise yoğurdu meyveli olarak tüketmeyi tercih ediyor.

Aslında meyveli yoğurt bize yabancı bir gıda değil. Meyveli yoğurtlar çıkmadan önce yoğurdunu biraz tatlandırmak isteyenler şeker ya da pudra şekeri serpiyor ya da içerisine meyve dilimliyordu.

Pratik çözümlerle dünyanın hızına yetişmeye çalıştığımız bugünlerde meyveli yoğurtlar birbirinden lezzetli çeşitleri ile doyurucu bir atıştırmalık olarak hayatımıza lezzet ve keyif katıyor. Meyveli Yoğurt; iş yerinde, okulda, sporda ve daha pek çok yerde rahatlıkla atıştırılıyor. Aynı zamanda evde yemeklerden sonra tatlı niyetine yeniyor. Televizyon izlerken, ders çalışırken, kitap okurken, müzik dinlerken sağlıklı bir atıştırmalık olan meyveli yoğurt abur cubur yerine gün geçtikçe daha da çok tercih ediliyor.

Türkiye’nin meyvesi en bol yoğurdu: Sütaş Meyveli Yoğurt

Türkiye’de yoğurtseverler, eşsiz doğal lezzetiyle Sütaş Yoğurdu tercih ediyor.

Sütaş, kuruluşunun 40. Yılında, süt ve süt ürünleri sektörünün lider markası olarak, meyveli yoğurt ailesinin lezzetlerini yeniledi. Ayrıca, Türk damak tadına uygun yeni vişneli çeşidi ile meyveli yoğurt ailesini genişletti.

Sütaş Meyveli Yoğurt, içeriğindeki bol meyve parçacıkları ile Türkiye’nin en bol meyveli yoğurdu. Sütaş çiftliğinin taptaze sütlerinden elde edilen %100 doğal Sütaş yoğurt, gerçek meyve parçacıklarının lezzetiyle buluşuyor. Sütaş Meyveli Yoğurtlar hiçbir katkı maddesi içermiyor.

sutas_meyveli_yogurt

Bu içerik Sütaş’ın katkılarıyla hazırlanmıştır. 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!