Kürk giyerken iki kez düşünün

 

Kürk giyerken iki kez düşünün
Kürk giyerken iki kez düşünün

Havaların soğumasıyla beraber kışlık kıyafetler de dolaptaki yerlerini almaya başladı. Moda tutkunu ve stil sahibi bir çok insanın kış mevsiminde olmazsa olmazı olan kürkler de çok yakında mağazaların vitrinlerinde görmeye başlayacağımız parçalardan.

Moda sever bir çok insan için tutku haline dönüşmüş olan ve oldukça yüksek fiyatlardan alıcı bulan gerçek kürkler, ne yazık ki hayvanlardan elde ediliyor. Türü tehlikede olan, doğal yaşamından koparılıp kürk üretim tesislerine hapsedilen, kürkün zarar görmemesi için çoğu zaman canlı canlı ya da bayıltılarak derisi alınan bu hayvanlar; insanoğlunun lüks ihtiyacının bedelini canlarıyla ödüyorlar.

Dünya üzerinde hayvan hakları savunucusu olan bir çok grup, kürk kullanımını protesto etmek amacıyla çeşitli reklam kampanyaları düzenliyor. Peta da bu sivil toplum kuruluşlarından biri. Birazdan izleyeceğiniz video da, Peta’nın kürk için hayvanların öldürülmesini protesto amaçlı hazırladığı, size kürk giymeyi tekrar gözden geçirtecek kadar etkili olan bir reklam kampanyası.

Kürk giymeyi çok seviyorsanız, piyasada kolay bulunan ve gerçeğine çok yakın üretilmiş olan imitasyon kürklerle de oldukça şık görünebileceğinizi düşünüyoruz.

PETA: "Skin" Animal Rights (2011)

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!