Köpek sahibi olmanın hayatınıza getireceği ilginç değişiklikler

Güneşin yüzünüzde dans ettiği ve baharın etkisini göstermeye başladığı şu günlerde, kendinizi dünya ve başardıklarınız hakkında daha optimist görebilirsiniz.

Artık üniversiteyi bitirdiniz, iş buldunuz, hatta kendi faturalarınızı bile artık kendiniz ödemeyi başarabiliyorsunuz. Bu da demek oluyor ki, hayatınızda yeni bir sorumluluğa hazırsınız; yani bir köpeğe! Her ne kadar günlük hayatın stresi ve yorgunluğu sizi bunaltsa da, eve geldiğinizde tatlı köpeğinizin size doğru koştuğunu görmek günlük sıkıntılarınızı bir kenara bırakıp mutlu olmanıza yardımcı olacaktır. Köpekler mutlu ve macera doludurlar.

Eğer hayatınızda bir sonraki adıma geçmek konusunda kararlıysanız, bir köpek sahibi olun. Fakat öncelikle köpek sahibi olmakla beraber elde edeceğiniz sürprizleri dinleyin:

1. Kendinizi ebeveyn gibi hissedersiniz

köpek sahibi olmak
Köpek sahibi olduğunuzda köpeğinizle aranızda görünmez bir bağ oluşacaktır.

Aynı bebekler gibi, yavru köpekler de onun şirin suratına her baktığınızda mükemmel bir karar vermişsiniz gibi görünür. Aslında bu bağlılığın resmidir. Köpek yavruları size 7/24 ihtiyaç duyarlar.

Yavru köpeğinizi dışarı çıkardığınızda, aylarca birçok defa rastgele etrafı koklamasına hazır olmasınız. Ayrıca bazen köpeğinizi eve geri götürdüğünüzde, tuvaletini eve yaparken bulabilirsiniz. O yüzden aslında köpek sahibi olmak kolay bir iş değildir, ancak tüm zorluklarına rağmen kısa zaman sonra gerçek bir köpek ebeveynine dönüşürsünüz.

2. Yeni bir Instagram hesabı açma şansınız vardır

Yavru köpeğinizin ne kadar tatlı olduğunu fark ettikten sonra, sosyal medya hesaplarınızı sevimli köpeğinizin resimleriyle doldurmaya başlarsınız. Daha sonra yavaşça takipçi ve like sayınız düşmeye başlar.

Fakat belli bir süre sonra da Instagram’da sizin bambaşka bir dünyanın beklediğini anlarsınız: Köpeklere ait Instagram hesapları. Aniden, aradığınız insanları bulduğunuzu anlarsınız. Yalnızca o insanlardan biri olmak ve onlarla eğlenmek istersiniz. Eğer hali hazırda köpek sahibiyseniz işte ihtiyacınız olan birkaç Instagram hesabı: #DogsOfInstagram, #GinnyTheSwissy

2. Köpek parklarında yeni arkadaşlar edinirsiniz 

Köpek parklarından daha mükemmel bir yer yoktur, en azından köpeğinize göre. Köpek sahibi olmadan önce gecelerinizin ve hafta sonlarınızın bir bölümünün köpek parklarında geçeceğini bilmelisiniz. Golden Retriever cinsi bir köpek çok yakında köpek parkları sayesinde sizin ve köpeğinizin hayatında yer edinmeye başlayabilir.

4. Köpek tüyleri hayatınızın vazgeçilmezi olurlar 

İstemesek de görmezden gelemediğimiz şeyler gibidir köpek tüyleri. Her ne kadar görmezden gelmeye çalışıp günlük hayat rutininize devam etseniz de, biri sizi durdurup kıyafetinizin köpek tüyleriyle dolu olduğunu söyler.

Köpek tüyleri her yerde sizi takip eder. Tüy toplama rulosu alsanız da, hala arabanızda, yatağınızda ve hatta kahvenizin içinde köpek tüyleri bulmaya devam edersiniz. O yüzden en iyisi bu duruma hazırlıklı olmak ve savaşmak yerine bu şekilde yaşamayı öğrenmeye çalışmak.

5. İnsanları köpeğinizin o kişiyi sevip sevmemesine göre yargılarsınız 

Eğer bir köpek sahipleniyorsanız, bilmesiniz ki artık düşünceleriniz size ait olmayacak. Siz ve köpeğiniz her şeyi beraber yapacaksınız, buna insanları yargılamak da dahil. Eğer köpeğiniz aniden birine havlıyorsa, o insan güvenilmez olacaktır. Kısa bir süre sonra, köpeğinizin ağzından çıkacak her havlama sesi ister istemez insanlara şüpheyle yaklaşmanıza neden olacaktır.

6. Sosyal hayatınızı köpeğinize göre planlarsınız

Eğer köpek sahibi olmakla ilgili bir şey öğrenmek istiyorsanız hemen verelim: Sosyal hayatınız artık eskisi gibi olmayacak.

Seyahatlerinizi yeniden programlamak zorunda olacaksınız, çünkü köpeğinizi iki günden fazla yalnız bırakmak istemeyeceksiniz.

7. Kendinize ayırdığınız paranız köpeğinize gidebilir

Köpek sahibi olmak pahalı bir zevktir, hatta oldukça pahalı. Sindiremeyeceği her şeyi yemeye çalışır. Veterinere, doktora gittiğinizden daha çok gitmek durumunda kalabilirsiniz. Kendinize alışveriş için ayırdığınız parayı köpeğinize harcamak zorunda kalabilirsiniz.

8. Köpeğiniz sizi test eder

Köpekler tatlı oldukları kadar bakımı zor olan hayvanlardır. Kendi kişilikleri vardır ve bazen başlarını derde sokarak sizi en uygunsuz anda bile zor durumda bırakabilirler.

Her ne kadar çok sinirlendiğinizde onu geri vermeyi düşünseniz de, aslında onu hiçbir şeye değişmeyeceğinizi bilirsiniz.

9. Köpeğiniz en yakın arkadaşınız olacaktır

köpek ve adam
Alacağınız en iyi karar bir köpek sahibi olmaktır.

Köpekle ilgili en beklemediğiniz durum köpek sahibi olana dek köpekleri bu kadar sevdiğinizi fark etmemeniz olacaktır. Hep söylendiği gibi, köpeğiniz en yakın dostunuz olur. Köpeğiniz sizi herkesten daha iyi tanır.

İlgili yazı: Sadece köpek sahiplerinin anlayacağı 10 şey

Onlar hiç beklemediğiniz zamanda sizi mutlu etmeyi başarırlar ve en önemlisi de, her zaman orada sizi bekliyor olurlar. Bu yüzden alacağınız en iyi karar köpek sahibi olmaktır.

Kaynak:

elitedaily.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!