Kolajen ile cildinizi, eklemlerinizi ve kaslarınızı güçlendirin

Vücudumuzda en çok bulunan proteinlerden biri olan kolajen; cildimizin, kaslarımızın, damarlarımızın, tendonlarımızın, eklemlerimizin ve hatta korneamızın temel yapı taşıdır. Günümüzde özellikle güzellik ve cilt bakımıyla yakından ilgilenenlerin sıkça duyduğu kolajen; cildimize esneklik kazandırmasının yanı sıra bağ dokunun güçlenmesini sağlayarak eklemleri, organları ve kasları da destekler.

Yeni araştırmalar kolajenin damar sağlığında da rolü olduğunu göstermiştir. Devam eden klinik çalışmalar kanser ve Alzheimer gibi çok farklı alanlarda da kolajenin rolünü araştırıyor.

Cildi, tırnakları ve kemikleri oluşturan kolajen, farklı tiplerdeki protein zincirlerinden oluşur. Vücudumuzda farklı görevlere sahip farklı kolajen türleri bulunur. Tip I kolajen, vücuttaki kolajenin %90’ını oluşturur. Ayrıca vücuttaki toplam proteinlerin %25’i kolajen’dir. Tip II kolajen en çok eklemlere yastık görevi yapan kıkırdakta bulunur. Tip III kolajen derinin esneyebilme yeteneğinde önemlidir. En çok bu özelliği bilinse de Tip III kolajen aynı zamanda kas, organ ve atardamarların yapılanmasına destek olur.

İşte kolajenin vücuttaki görevleri ve faydaları: 

Sağlıktan gelen güzellik: Kolajenin faydaları

Kolajen, cildimizi yeniden yapılandırır.

Cildimizin temel yapı taşı olan kolajen, cilde esneklik ve nem sağlarken, cilt yapısını da güçlendirir. 25 yaşından sonra vücutta üretilen kolajen miktarı azalmaya başlar ve kuruluk, kırışıklık ve mimik çizgileri gibi zamana bağlı yaşlanma etkileri ortaya çıkabilir. Kolajen cilde sağlıklı bir ışıltı verirken, cildimizi kolajen takviyesi ile desteklemek kuruluk ve kırışıkları önler, yaşlanma belirtilerinin azalmasına yardımcı olur.

Kolajen, saçlarımızı ve tırnaklarımızı güzelleştirir.

Uzamayan saçlar ve çabuk kırılan tırnaklardan şikayetçiyseniz, aradığınız çözüm kolajende saklı olabilir. Tırnakları ve saçları güçlendiren temel yapısal proteinleri içeren kolajenler, tırnaklarınızın ve saçlarınızın kırılmasını önleyerek daha hızlı uzamasını destekliyor.

Naturagen Kolajen, içeriğindeki TİP I ve TİP III kolajen ile cildinizi nemlendirir, hasarlı bölgelerin onarımına ve kırışıklıklarınızın azalmasına yardımcı olur. Beauty Assist serisi içeriğindeki Hidrolize Kolajen, Hyalüronik Asit, Biotin, Koenzim Q10, Vitamin B1, Vitamin B6, Vitamin C ve Vitamin E ile sadece kolajen değil cildinizin ihtiyacı olan bir çok değerli bileşeni vücudumuza kazandırıyor. İçeriğindeki vitaminler aynı zamanda kolajenin vücut tarafından üretimini de destekliyor.

Kolajen, kas oluşumunu destekler.

Vücudumuzdaki kas dokusunun %1-10’luk kısmı kolajenlerden oluşur. Kolajenler, birçok amino asit gibi kas yapımında görev alır. Egzersiz sonrası kas onarımını destekler. Tendon ve bağlarda dayanıklılığı arttırır. Kas kütlesinin korunmasında görev alır.

Kolajen, kemiklerimizi korur.

Saçlarımıza güzellik, cildimize nem veren kolajen, aynı zamanda kemik dokunun oluşumunda ve güçlü kalmasında da görev alır. Vücudumuzda en çok bulunan kolajenlerden olan Tip 1 kolajen, kemiklerimizi ve kaslarımızı güçlendirerek iskelet sistemimizi de korur.

Naturagen Kolajen Health Assist serisi; içeriğindeki Hidrolize Kolajen, Vitamin C ve Hyalüronik Asit ile vücudun kolajen üretimine destek oluyor. Spor yapanlar ve sağlıkla yaş almaya önem verenlere tavsiye edilen Health Assist ferah aromasıyla tercih ediliyor.

Kolajen, kalp sağlığını destekler.

Vücuttaki kolajen miktarının azalması, damarlarımızın zayıflamasına ve hassaslaşmasına neden olurken; kolajen takviyesi damarlarımızın güçlenmesinde rol alarak, kalp hastalıklarının önlenmesini de destekler.

Naturagen Kolajen içeriğindeki Hidrolize Kolajen, Hyalüronik Asit, Biotin, Çinko, Vitamin B6, Vitamin C ile canlandırıcı etkisi olan Life Assist serisini sunuyor. Yetişkinlerin günlük gıda takviyesi olarak iki tablet alması tavsiye ediliyor.

Naturagen Kolajen ile sağlıklı güzellik

İyi yaşam için “kolajenden gelen güzellik” söylemiyle yola çıkan Naturagen Kolajen; ürünlerini farklı formlarda Health Assist, Beauty Assist ve Life Assist olmak üzere 3 seride sunuyor.

Vücuda kolajen desteği sağlamak amacıyla günlük beslenme rutinine dahil edilebilen Naturagen Kolajen’in yerli sığırdan üretilen, farklı kolajen miktarlarına sahip ürünleri yepyeni aromalarla tüketicilerle buluşuyor. Sağlıklı güzellik ve canlılık için vücudu içten dışa destekleyen bir ürün gamına sahip olan Naturagen Kolajen; içeriğindeki kolajen ile cildin doğal nemlenme ve yenilenme fonksiyonlarını, iskelet sisteminin ise normal fonksiyonlarını devam ettirmesine yardımcı oluyor.

Hyalüronik asit, Biotin, Koenzim Q10 ve çeşitli vitaminlerden oluşan doğal ve zengin bir içeriğe sahip; şeker ve gluten içermeyen Naturagen Kolajen ürünleri, günlük beslenme rutinine kolayca dahil edilebiliyor. Tablet, tek içimlik sıvı, toz saşe, toz form ve bar formlarıyla sağlıklı güzellik için doğal bir destek sağlıyor. Cildinin ve eklemlerinin doğal kolajen üretimine destek olmak isteyen tüm yetişkinlerin kullanımına uygun Naturagen Kolajen ile tanışmak için tıklayın.

 

Bu içerik Naturagen Kolajen katkılarıyla hazırlanmıştır.

 • Referanslar:
  S. E. Bilek , S. K. Bayram, Kolajen Hidrolizatının Fonksiyonel Bir Bileşen Olarak Gıda Endüstrisinde Kullanılması, Akademik Gıda 13(4) (2015) 327-334
 • B. Kwatra, Collagen Supplementation: Theraphy For Skin Disorders, World Journal of Pharmaceutical Research Volume9, Issue5, 2504-2518
 • A. Coşkun, Kolajen, Gençliğe Giden Yol Ondan Geçiyor, Bilim Teknik Mart 2013, Sayfa 60 – 63
 • Ricard-Blum, S., “The Collagen Family”, Cold Spring Harbor Perspectives in Biology, Cilt 3, s. 1-19, 2011.
 • Naylora, E. C., Watsona, R. E. B., Sherratta, M. J., “Molecular aspects of skin ageing”, Maturitas, Cilt 69, s. 249-256, 2011.
 • Shoulders, M. D., Raines, R. T., “Collagen structure and stability”, Annual Review of Biochemistry, Cilt 78, s. 929-958, 2009.
 • Varani, J., Warner, R. L., Gharaee-Kermani, M., Phan, S. H., Kang, S., Chung, J. H., Wang, Z. Q.,
  Datta, S. C., Fisher, G. J., Voorhees, J. J., “Vitamin A antagonizes decreased cell growth and elevated collagen-degrading matrix metalloproteinases and stimulates collagen accumulation in naturally aged human skin”, Journal of Investigative Dermatology, Cilt 114, s. 480-486, 2000.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!