Kişisel bakım alışkanlıklarında son trend: Şarj edilebilir fırçalar

Sokrates der ki “Değişimin sırrı; tüm enerjinizi eskiyi korumaya harcamak yerine, yeniyi inşa etmeye harcamaktır.” Gerçekten de hayatımıza dönüp baktığımızda sanki günden güne her şey aynı kalıyormuş gibi hissederiz. Ancak belli bir zaman aralığından sonra geriye dönüp baktığımızda her şeyin tamamen değişmiş olduğunu görürüz. Kendi hayatımın son beş yılına baktığımda bile çok ciddi ve büyük değişimler görüyorum. Önceliklerim, hedeflerim, (ekonomi bölümü mezunu olarak) ideal ekonomi politikası görüşüm, fiziğim, güzellik anlayışım ve en sevdiğim telefon markası bile 180 derece değişmiş durumda. Bu tür alışkanlık değişimlerimden en aydınlatıcı ve somutunu da geçen aylarda yaşadım sevgili Uplifers okuyucuları.

Değişimin konusu neydi peki? Diş fırçam! 🙂

Kişisel hijyenine dikkat eden ve hafiften de süslü bir kız olarak her zaman en yeni ağız bakım ürünlerini takipte oldum. Ancak bir şeyi itiraf edeyim; kaliteli ve tercihen beyazlatıcı bir macunun her şeyi çözeceğine fırçanın çok bir fonksiyonu olmadığını düşünmekteydim. Ta ki bir arkadaşım bana tasarım harikası bir spor arabaya benzeyen şarj edilebilir diş fırçamı hediye edene kadar. Hediye etmekle kalmayıp, verdiği hediyenin ne kadar harika olduğunu vurgulamak için şu video’yu da izletti.

Oral B PC 7000 Black fırçamı kutusundan çıkarırken beklentilerim oldukça düşüktü. Ancak tasarımını, siyah seyahat kabını, akıllı zamanlayıcı saatini ve yedek başlıklarını görünce oldukça etkilendim. Elime ilk geçen yedek başlığı bilinçsizce alıp banyonun yolunu tuttum. Önceden hep manuel fırça kullandığım için fırça başlığının yuvarlak olmasını garipsedim.

diş fırçası oral b

Fırçamı ıslatıp macunumu sürdüm ve “çalıştır” tuşuna bastım. Şarj edilebilir fırçam hemen “Akıllı Zamanlaycısı” ile senkronize olup kaç saniyedir fırçaladığımı, 30 saniyede bir ağızımın içinde bölge değiştirmem gerektiğini, ve çok bastırıp bastırmadığımı göstermeye başladı. İlk şokumu burada yaşadım; bu fırça gerçekten de “akıllıydı”. İdeal fırçalama süresi olan iki dakika bittiğinde ekranda gülen yüzle beni ödüllendirdi.

Ağzımı yıkayıp macundan tamamen arındığımda iki şeyi fark ettim. Bir; dişlerim hiç bu kadar temiz olmamıştı sanki diş temizliğinden çıkmış gibiydim, dilimi kontrolsüzce dişlerimin üzerinde gezdirmeye başladım, evet bu süper temizlik hissi gerçekti! İki; ben kuvvetle muhtemel hayatım boyunca dişlerimi hiç iki dakika fırçalamamıştım.

Şarj edilebilir fırçamı ilk kullanım deneyimim tek kelimeyle “aydınlatıcı”ydı, artık asla manuel fırçalara dönemezdim! Hemen yakın çevremi de bu harika ürünlere alıştırdım. Sonrasında değişik temizleme modlarını, farklı ihtiyaçlara göre yedek başlıklarını keşfettim. Oral B Şarj edilebilir fırçamı ilk denediğim günden bir ay sonra yurt dışı tatiline giderken şık seyahat kabı ile yanıma alırken buldum kendimi.

seyahat diş fırçası

İyi ki de Sokrates’i dinleyip değişime direnmedim ve enerjimi yeni ve daha ileri teknoloji ağız hijyeni alışkanlıklarıma yönlendirdim. Şu sıralar sabahları beyazlatıcı (ProWhite) yedek başlık ile parlatma/beyazlatma modu, akşamları da genel temizlik (Floss Action) yedek başlık ile derinlemesine temizlik modu kombinasyonu ile ideal düzenimi kurmuş durumdayım. Hediye etme veya zorla aldırma yolu ile şarjlı fırçalara alıştırdığım ailem ve arkadaşlarım da bu yenilikten çok mutlular. Şimdilik bir üst modeli çıkana kadar favori fırçam budur. Bundan bir kaç önce fırça modellerini İphone fanatikleri gibi takip edeceğimi söyleseler gülerdim. Ancak şarj edilebilir fırça teknolojisi gerçekten gözle görülen ve hissedilen farklar yaratıyor!

630x400_uplifers

Bu içerik Oral-B’nin katkılarıyla hazırlanmıştır.

Zeynep Cansoylu Samancıoğlu
Gündüzleri çok uluslu bir firmada kozmetik kanalı müşteri yöneticisi. Geceleri saç & cilt bakımı, moda, trendler, gezme, yeme ve içme yazan araştırmacı blogger. Doğal ... Devam