Kışın mutlaka gidip görmeniz hatta doya doya yemeniz gereken restoranlar

Kışın yemek keyfi ile yazın yemek keyfi takdir edersiniz ki birbirlerine kış ve yaz kadar uzak.

Yazın açık havada bol sohbetli bol muhabbetli hafif yemekler tercih edilirken, kışın sıcak bir ortamda üstünde dumanı tüten yemeklere aşeriyoruz.

Kışın bir gözümüz şöminenin sıcaklığını ararken,  fondü gibi kışı hatırlatan yemeklerden de yemek istiyoruz.

Bu kış farklı lezzetleri denemek için listemizi okumaya devam edin….

  • Yeniköy Swiss Restoran

İstanbul Yeniköy’deki Swiss Restoran’ı 1999’dan beri İsviçreli Ursula Yazıcı ve eşi Aydın Yazıcı işletiyor. Bonfile, Viyana usulü şnitzel gibi yemekler de bulunuyor. Tavada patates rendesi röşti ve raklet gibi spesiyaliteleri meşhur.

Tel: (212) 223 27 77

  • Swiss Chalet Restoran

İstanbul Maçka’daki Swissotel’de bulunan Swiss Chalet’in mönüsünde fondü de var. Peynirli fondüde gravyer, Emmental, Freiburger ve Tilsit peynirleri kullanılıyor. Sarmısak, şarap ve kirsch’le servis ediliyor.

Tel: (212) 326 11 00

  • Crepes&Fondue

Etiler Akmerkez’in karşısındaki Crepe&Fondue’de beş çeşit fondü var. Sebzelerin içinde pişirilen fondue chinoise’ı bitirdikten sonra suyunu çorba olarak içebiliyorsunuz. Yağda pişirilen etli fondü, patates kızartmasıyla servis ediliyor.

Tel: (212) 351 49 51

kış restoran 2

  • Kahve Dünyası

Kahve Dünyası’nın kafelerinde çikolatalı fondü, sütlü, bitter ve beyaz çikolatayla hazırlanıyor. Çikolata eritilerek fondü kasesine konuluyor. Çilek ve muzla servis ediliyor.

  • Backyard

Bebeköy’deki Backyard şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için ideal bir mekan. Şöminenin tadını çıkartmak, kahvenizi ya da şarabınızı sevdiklerinizle beraber yudumlamak isterseniz Backyard’ı ziyaret edebilirsiniz.
Tel: (212) 287 15 00

  • Sarnıç

Tarih kokan mekanlara meraklıysanız, burada kendinizi Orta Çağ’da bambaşka bir dönemde şömine başında yemek yerken hayal edebilirsiniz. Fatih’teki Sarnıç restoran ortadaki görkemli şöminesiyle ‘ortama gizem katan’ bir mekan olarak nitelendiriyor.
Tel: (212) 512 42 91

  • Salomanje

Nişantaşında arkadaşlarınızla şömine başında toplanıp saatler süren eğlenceli sohbetler yapmak istiyorsanız Salomanje’yi mutlaka gidip bir deneyin.
Tel: (212) 327 35 77

  • Bistro 33

Hafta içi ve cumartesi günleri saat 10.00’da, pazar günleri ise saat 09.00’da kahvaltı servisiyle güne başlayan Bistro33 Erenköy, günün ilerleyen saatlerinde dünya mutfağından özel tatlarla da konuklarına farklı deneyimler yaşatıyor.

Tel: (216) 478 65 50

 

kış restoran

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!