Kış tatili sevenlere farklı bir alternatif: Kakslauttanen Otel

Kar, ren geyikleri, Nokia gibi şeyler bize direk Finlandiya’yı anımsatır. Kış tatili dendiğinde benim aklıma ilk gelen ülkelerden birisidir Finlandiya.. Avrupa’nın kuzeyindedir Finlandiya, Rus ve İskandinav kültürünün arasında kalmıştır…

Finlandiya’yı insanlar genelde Baltık Kızı, Bataklıklar Ülkesi ve Göller Ülkesi diye de adlandırırlar…

Finliler için saunanın yeri çok büyüktür, ben ilk öğrendiğimde değişik gelmişti, şirketlerde ciddi toplantıların bile saunada yapıldığını duyduğumda biraz da gülmüştüm tabi.

8

Saunanın rahatlatıcı etkisinin ve huş ağacının kokusunun zihni açıp bedeni canlandırdığını düşündükleri için sık sık saunada vakit geçirip, toplantılar yapıp genelde ciddi kararları da orada alırlarmış. Kulağa hoş geliyor aslında.

Tatil mantıkları da kendileri gibi dingin, sakin, çoğunlukla doğayla iç içedir, benim en çok dikkatimi çeken Lapand’daki Kakslauttanen Otel oldu. Igloo içinde konaklamanın deneyimini merak ediyorum açıkçası. Kesinlikle bir kış tatili olarak Finlandiya Lapand’daki Kakslauttanen oteli tercih edebiliriz.
Ren geyikleriyle donmuş göl etrafında kar dolu dağ eteklerinde gezinti yapmak ve igloo’da gökyüzünü izleyerek vakit geçirmek harika bir tatil yapmanıza kesinlikle destek olacaktır.

1 2

Kakslauttanen oteli tercih edenlere şimdiden iyi tatiller diliyorum.

3

4

5

6

7

9

10

Uktem Topçu
Harbiye Açık Hava Sahnesi stajında ''Mary Stuart'' oyununun kostümlerini işledikten sonra birkaç hafta parmaklarını kullanamayınca, “nakıştan ellerim yorulacağına biraz da flash’tan gözlerim yorulsun” diyerek, ... Devam