Kırımızı tonlarında sıcacık bir kış: 2017 – 2018 Sonbahar Kış sezon trendleri

2017 – 2018 Sonbahar – Kış sezonunun mutlaka birden fazla favori rengi var; fakat bunların arasında en popüler olan, en iddialı ve en bol seçeneğiyle kırmızı ve tonları…

Bu sezon dolabınıza en azından birini mutlaka eklemeniz gereken parçalardan bazıları şöyle:

Kırmızı bot veya çizmeler
Kırmızı çizmeleri ve botları ister siyah, gri, lacivert gibi koyu ve düz renklerle, isterseniz renkli desenlerle veya ekoselerle tamamlayabilirsiniz.

Özellikle diz altı etek ve elbiselerin altına giyilen bordo rugan kalın topuklu çizmeler, kıyafeti alıp bambaşka bir boyuta taşıyor. Kırmızı çizmeleri ve botları ister siyah, gri, lacivert gibi koyu ve düz renklerle, isterseniz renkli desenlerle veya ekoselerle tamamlayabilirsiniz.

Bilekte biten kırmızı streç çorap botlar da, bu kış geniş paçaları pantolon ve mini elbise kombinlerinde iddialı bir duruş sergiliyor.

Kırmızı midi elbiseler
Özellikle şifon, fırfırlı romantik kırmızı elbiseler, özel geceler için mutlaka aklınızda bulunsun.

Birçok mağazada bu sezon, 70’ler tarzı midi dik yakalı elbiseler ve bunların farklı renk alternatifleri var. Siyah dizüstü çizmelerinizle tamamlayacağınız, özellikle şifon, fırfırlı romantik kırmızı elbiseler, özel geceler için mutlaka aklınızda bulunsun.

Kırmızı veya bordo  “bomber ve biker” ceketler
Kırmızı ceketler, havanıza hava katacak.

Sonbaharın gelmesini en çok deri ceketlerimi giyebileceğim için istiyorum. Daha önceki sezonlarda, tutucu bir şekilde siyah, acı kahve gibi tercihler yaparken bu sezon koyu kırmızı, deri, motorcu ceketlerine bir şans verdim ve yeni ceketimi çok seviyorum. 

Parlak ve mini kırmızı etekler
Parlak mini bir etek üstüne giyeceğiniz büyük beden, retro veya basic tişörtle ve topuklu botlarla, hem gündüz hem de gece oldukça havalı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Eylül ayından beri dünya çapında ünlü blogger’lar aralarında anlaşmışçasına, mini rugan etekleriyle objektif karşısına geçiyorlar. Siz de parlak mini bir etek üstüne giyeceğiniz büyük beden, retro veya basic tişörtle ve topuklu botlarla, hem gündüz hem de gece oldukça havalı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Kırmızı ekoseler
Ekoseli gömlek elbiselerinizi kalın botlarla, ekoseli şallarınızı ceket veya pantolonlarınızın üstüne, ekoseli pantolonlarınızı ise siyah veya beyaz üstlerle kombinleyebilirsiniz.

Tüm zamanların favori kış sezonu parçası ekoseler, bu sezon yine gömlek, şal, pantolon gibi parçalarla hayatımızda.

Ekoseli gömlek elbiselerinizi kalın botlarla, ekoseli şallarınızı ceket veya pantolonlarınızın üstüne, ekoseli pantolonlarınızı ise siyah veya beyaz üstlerle kombinleyebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Ofis şıklığı: Sezon trendlerini günlük hayatımızda nasıl uygularız?

Yazarın diğer yazıları için tıklayın.

Alaz Balıklı
İzmirli. Bornova Anadolu Lisesi, Viyana Teknik Üniversitesi mezunu. Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Türkiye'ye dönerek 2 yıl boyunca çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2015 yılının sonuna ... Devam