Kingsman: Gizli Servis

Çizgi romandan beyaz perdeye uyarlanan ve Kick-Ass, X-Men First Class filmlerinin yönetmeni Matthew Vaughn’un yönettiği Kingsman: Gizli Servis, kaba ancak gelecek vadeden bir sokak serserisinin  gizli servis eğitim programına dahil olmasını konu alıyor.

harry ve eggsy

ayna

Henüz beş yaşında iken Gary “Eggsy” Price (Taron Egerton), babasını gizli bir askeri görevde kaybeder. Ailesi alışılmadık bir madalyayla ödüllendirilir ve aileye sadece bir kere yardım istemeleri için bir telefon numarası verilir.

On yedi yıl sonra ise, Eggsy annesinin evinde yaşayan, işsiz bir gençtir. Trafikte yarattığı kaos sebebiyle tutuklanınca, Eggsy madalyayı buradan kurtulmak için kullanır. Onu kurtaran Harry Hart (Colim Firth) kusursuz bir ajandır ve hayatını Eggsy’nin babasına borçludur.

Eggsy, Harry’nin (Harry’nin çalışanı olması koşuluyla) vadettiği kaliteli hayatı ve fırsatları öğrenmek için çok heyecanlıdır.  Bu pozisyon, gizli bir bağımsız istihbarat servisi ajanlığıdır.

colin firth taron egerton

Eggsy kendisini her Kingsman ajanının geçmek zorunda olduğu, rekabet dolu ve tehlikeli bir dizi ciddi testin içerisinde bulur. Aynı zamanda çok eğitimli , iyi bağlantıları olan insanların yanında serseri kimliği ona zorluklar yaratır.

eğitim

Bu sırada Harry, birçok akademisyen, bilim adamı ve ünlü insanların gizemli yok oluşlarının peşindedir ve bunlardan  sorumlu olduğuna inandığı kişi Richmond Valentine (Samuel L. Jackson)’dır. Bir eko-savunucu olan Richmond Valentine ne pahasına olursa olsun dünyayı kurtarmak ve sonuçlarına herkesin katlanmasını isteyen bir teknoloji milyarderidir.

samuel l jackson

Harry’nin yardımıyla Eggsy hem bir centilmen hem de bir ajan olmayı öğrenir. Ancak rakiplerini geçip Kingsman olmak tamamen onun elindedir.

aksiyon sahnesi

patlama sahnesi

Acaba Harry ve Eggsy, Valentine’ın dahice planının arkasındaki rahatsız edici gerçeği öğrenebilecek midir?

eggsy

Kingsman: Gizli Servis sıradan çalışan bir gencin, bir centilmen tarafından kanatlarının altına alınmasını ve ona ajanlık sanatını öğretmesini konu alıyor. Film, bir sokak serserisinin sıradan hayatını sonlandırıp, ölüm ve yaşam arasında olan bir sosyal sınıfa atlamasını anlatıyor. “Film daha önce yaptığım gangster filmleri (Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Snatch, Layer Cake) ve çizgi-roman uyarlamalarımın (Kick-Ass, X-Men: First Class) bir karışımı adeta” diye belirtiyor yönetmen Matthew Vaughn.

“Matthew tam bir James Bond hayranı ve Kingsman: Gizli Servis tam da o jenerasyona uygun.  Tabii ki yeniliklerle beraber. Matthew bir ajan filmi yapmaktan yıllardır bahsediyor ve bu fikrini ilk kez Stardust filmini çekerken duymuştum” diye ekliyor senarist Jane Goldman.

Kick Ass filminin setinde, grafiker Mark Millar ve Vaughn Kingsman: Gizli Servis  konsepti üzerinde anlaşır. “Bir ajanın kökenlerini keşfetmek konusunda hemfikirdik ancak bu aday alışılmadık olmalıydı” diyor Millar.

Vizyon Tarihi             13 Mart 2015 (2 saat 8 dakika)

Yönetmen                  Matthew Vaughn

Oyuncular                  Colin Firth, Samuel L. Jackson, Michael Caine

Tür                              Aksiyon , Casusluk , Gerilim

Ülke                            ABD , İngiltere

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!