Keyifli mekanları, etkileyici gün batımları ve etnik esintileriyle Bali’nin merkezi Seminyak

Bali’de bir sabah uyanıp “bugünü kendimi şımartma günü ilan ediyorum” kararını alırsan yolunu Seminyak’a düşürmelisin. Bali’nin merkezindeki Seminyak, adanın diğer kısımlarına kıyasla daha lüks zevkleri bir arada sunuyor. Güzel bir plaj, hareketli sokaklar ve güzel mekanlarda bütün gününü zevkle geçirebilirsin.

Seminyak’ta zaman nasıl geçiyor?

Seminyak

Seminyak Plajı hemen yan tarafındaki hareketli Kuta Plajı’nın aksine yatıp dinlenmelik, kitap keyfi yapmalık bir sakinlik sunuyor. Özellikle sabahın erken saatlerinde, kumlarda dalgaların sesiyle başbaşa bir yürüyüş yapmak için uğrayabilirsin. Ya da öğleden sonra dalgalar sörf yapmaya uygun hale geldiğinde tahtanı alıp, dalgalarla boğuşmak için denize koşabilirsin. Eğer hiç denemediğin sörfe bir şans vermek istersen sahildeki lokal freelance sörf hocalarından biriyle anlaşıp iki saatlik dersle ilk denemeni yapabilirsin. İstediğin sadece keyif yapmaksa Bintang biranı alıp kumlara yayılıp dalgaları ve sörf yapanları seyrederek güneşin batışını seyredebilirsin.

Seminyak Plajı’nda bir grup sörfçü.

Denize biraz ara verdiğinde, zevkle döşenmiş kafe ve restoranları, tasarım dükkanlarını ve sanat galerilerini bir arada bulabileceğin Seminyak sokaklarını da gezmelisin. Bu sokaklarda dolanıp dış duvar resimleriyle kaplanmış evleri, evlerin renkli kapılarını, evlerin arasına saklanmış küçük tapınakları keşfet; renkli vitrinleri, sanat galerilerindeki capcanlı tabloları, deniz ve doğa kokan el yapımı objeleri incele.

Zevkle döşenmiş kafe ve restoranları, tasarım dükkanlarını ve sanat galerilerini bir arada bulabileceğin Seminyak sokaklarını mutlaka gezin.

Alışveriş yapmak karşı koyamadığın bir dürtüyse buradaki butiklerde Balili modacıların özel tasarımları arasında karar vermeye çalışırken tüm günü geçirebilirsin. Güzel müzik, zevkli ortam ve özlediğin dünya mutfağı yemeklerini bir arada bulabileceğin restoran ve kafelerde keyifli bir öğleden sonra geçirebilirsin.

Seminyak’taki tasarım dükkanlarında etnik ve farklı tasarımlar bulmanız mümkün.

Hedefin kendini şımartmaksa Seminyak’ta kesinlikle uğraman gereken yer “Potato Head Beach Club”. Gündüz havuz başında miskinlik yapanlarla dolu olan deniz manzaralı bu mekan, akşama doğru güneşin batışını izlemeye gelenlerle doluyor. Buraya bir gününü ayır ve gündüz erkenden gidip hem havuzu hem de denizi görebileceğin bir yer kap. Tüm günü havuz başında yatarak, her biri inanılmaz güzellikte olan kokteyllerin tadına bakarak ve insanlarla kaynaşarak geçir. Harika tasarımı ile denizle birleşik hissini veren “infinity pool”unun ve güneşin tadını çıkar. Güneş denizin üstünde alçalmaya başladığında bu enfes manzarayı havuzda elindeki kokteylinle izle ve gün batımının ne kadar destansı bir şey olduğunun yeniden farkına var. Havanın kararmasıyla başlayan parti moduna kendini kaptır, hatta karanlıkta yeniden yeniden havuza gir ve suyun, havanın, huzurun tadına var. Eğer tüm gününü ayıramayacaksan bile, akşamüstü Potato Head’e gidip havuzdaki kokteyl bardan içkini alıp denizin tam üstündeki gün batımını izle.

İlginizi çekebilir: Bali’nin kurtarılmış bölgesi: Canggu

Yazarın diğer yazıları için tıklayın.

Gökçe Argun
Büyük küçük kaçamaklarla yeni yerler keşfetmekten daha güzel ne olabilir? Daha önce yürünmemiş sokakların, henüz tadılmamış yemeklerin heyecanı yaşanmalı diye çıktığım yollarda kuşlara özenip ... Devam