Keyifli bir hafta sonu planlarken kullanabileceğiniz 7 uygulama

Soğuk ve kapalı havalar yerini pırıl pırıl ılık havalara bırakınca, hafta sonları yerimizde durmak da zorlaştı. Güneşin tadını ve temiz havayı sevdiklerimizle en güzel şekilde değerlendirmek, haftanın yorgunluğunu üstümüzden atmak, rahatlamak, sosyalleşmek ve eğlenmek için hafta sonları hepimiz açısından adeta altın değerinde. Fakat cuma günleri yaklaştıkça genelde kafamızda ‘nereye gideceğiz, ne yapacağız’ gibi sorular beliriyor ve biraz da olsa yönlendirilmeye ihtiyaç duyuyoruz.

Karşımıza çıkan birbirinden fazla etkinlik seçeneği, özellikle de topluca yapılan planlarda işleri tatlı tatlı karıştırıyor ve karar vermekte zorlanıyoruz. Kimimiz evde en rahat şekilde zaman geçirmek isterken, kimimiz hafta sonu boyunca gerçekleşen aktivitelerden geri kalmak istemiyoruz. Biz Uplifers okuyucuları için hafta sonu planlarınıza en rahat şekilde yön vermenizi sağlayacak ve bu planları en rahat şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olacak 6 pratik uygulama seçtik. İşte hafta sonlarınızı olduğundan daha da keyifli hale getirecek 6 uygulama:

Reztoran

Eğer siz de yemek masalarında saatlerce sevdiklerinizle birlikte sohbet etmeyi sevenlerdenseniz Reztoran sizin için doğru uygulama! Her gün gittikçe artan restoranlar, farklı konseptleriyle bizleri çağırmaya devam ediyor. Fakat çoğu zaman bu mekanlara gitmeden önce rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Tek tek internet üzerinden aranan restoran adresleri ve numaraları, yapılan cevapsız aramalar, bu bağlamda geçirilen dakikalar ve saatler insanları çoğu zaman planlarından caydırıyor. İşte Reztoran tam olarak burada devreye giriyor.

Sosyalleşmeyi lezzetle buluşturan bu uygulamada, 750 restoranın üstünde seçenek var ve gittikçe de artıyor. Sadece kişi sayısını, gitmek istediğiniz günü ve saati seçerek dilediğiniz restorana online bir şekilde kolaylıkla rezervasyon yaptırabiliyorsunuz, üstelik ücretsiz. Daha sonra vazgeçerseniz sayfanız üzerinden yapmış olduğunuz rezervasyonu düzenleyebiliyor ya da iptal edebiliyorsunuz. Reztoran uygulaması sayesinde ayrıca yeni restoranlar keşfedebiliyor ve bu restoranların özellikleri hakkında sayfalarından bilgi de alabiliyorsunuz.

Reztoran ile tanışmak için tıklayın.

PartyMag

Keyifli bir hafta sonu denildiğinde aklınıza müzik ve dans mı geliyor? Eğlencenin sosyalleşerek çoğalacağına inanan insanlar için kurulmuş PartyMag, hem İstanbul’da hem de Avrupa ülkelerinde gerçekleşen tüm etkinlikleri yakından takip edebileceğiniz bir uygulama. 2015 yılında kurulan bu platform, gece hayatının aktif yaşantısını olduğu gibi sizlere aktarıyor. Nerede, ne zaman ve ne tarz bir etkinlik istediğinizi aratıp size en uygun etkinlikleri kategorize edilmiş bir şekilde inceleyebiliyorsunuz. Ortak noktası “müzik sevgisi ve gece hayatı” olan herkesi bir araya getiren PartyMag sayesinde, haberinizin olmadığı bir konser ya da festival kalmayacak!

PartyMag ile tanışmak için tıklayın.

BiletiniAl

Etkinliklerin keyfini çıkaracağınız bir hafta sonu planı yaptınız yapmasına, peki biletinizi aldınız mı? Siz ‘alsam mı, almasam mı, ne zaman alacağım, nereden bulacağım’ diye kara kara düşünürken BiletiniAl yardımınıza yetişiyor. Akıllı telefonlar için geliştirdikleri uygulamayla; ister yolda giderken, ister iş yeri molalarınızda ister öğle yemeğinizi yerken kolayca bilet rezervasyonu yaptırabiliyor ya da satın alabiliyorsunuz. Sinema, tiyatro, müzik, eğlence, eğitim ve tüm mekanlar kategorileriyle kültürel ve sanatsal alanda birçok etkinliğin bilet satışlarını tek bir platformdan gerçekleştiren BiletiniAl sayesinde, hafta sonu planlarınızı çok daha kolay bir şekilde hayata geçireceksiniz.

BiletiniAl ile tanışmak için tıklayın.

Volt

Volt, İstanbul’da aktif olan bir ulaşım uygulaması. İstanbul trafiğindeki 10 arabadan 8’inde sadece sürücü olduğunu ve bu bağlamda trafikteki boş koltukları doldurmayı hedefleyen bu uygulama, bir yandan trafiğin ve fazla araç kullanımının önüne geçmeyi bir yandan da ulaşmak istediğiniz yere en kolay ve rahat şekilde ulaşabilmenizi hedefliyor. Aynı yöne, aynı saatte giden insanları buluşturan bu uygulama araç sahiplerinin benzin masraflarına ortak bulurken, kullanıcılar aynı zamanda birer yol arkadaşı edinmiş oluyor. Sadece şehir içinde değil, şehir dışında da gitmek istediğiniz yerlere bu uygulamayla ulaşabiliyorsunuz; yani Volt, arkadaşlarınızla ya da tek başınıza şehrin hareketliliğinden uzak bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız, kararınızı son dakika verseniz dahi planlarınızı gerçekleştirmenize yardım ediyor. Hafta sonunuzu planlarken sizi yıldıran şey eğer gitmek istediğiniz yere nasıl ulaşacağınızı bilmiyor olmaksa ya da trafikte geçireceğiniz saatlerse Volt sizin için en doğru uygulama!

Volt ile tanışmak için tıklayın.

MutluBiEv

Hafta sonu planlarınızı gerçekleştirmek için göz önüne almanız gereken başka şeyler de var. Örneğin siz keyifli ve güzel zaman geçirirken, hafta içleri ilgilenemediğiniz evlerinizi, döndüğünüzde temiz bulmak! MutluBiEv kullanıcılarına bu anlamda, en güvenilir ve en hızlı hizmeti sunuyor. Psikoloji ve kişilik testlerinden geçen çalışanları, temizlik malzemeleriyle evinize gelip, seçtiğiniz gün ve seçtiğiniz saatlerde sizi planlarınızdan alıkoymadan, döndüğünüzde evinizi pırıl pırıl bulacağınız bir hale getiriyor. Size de yaptığınız planların tadını çıkarmak kalıyor.

MutluBiEv ile tanışmak için tıklayın.

 
Getir

Sıra geldi hafta sonunu evinin konforundan uzak geçirmek istemeyenlere… Kimileri için hafta sonu yeni etkinlikler, partiler, seyahatlerken, kimileri tercihini sakinlikten yana kullanıyor. Eğer siz de hafta sonunuzu evinizden hiç çıkmak zorunda kalmadan, en yakınlarınızla geçirmek istiyorsanız Getir sizin için doğru uygulama! Yiyecek-içecekten kişisel bakım ürünlerine, günlük ihtiyaçlardan temizlik ürünlerine içinde barındırdığı geniş ürün yelpazesiyle kullanıcılarının ihtiyaçlarına 7/24 çalışarak yanıt veren Getir ile size sadece sipariş vermek kalıyor. Kredi kartınızı tanımlamanın yeterli olduğu kolay ödeme yöntemiyle Getir, bir kez kullandığınızda bir daha bırakamayacağınız bir uygulama.

Getir ile tanışmak için tıklayın.

Enuygun

Güneşli bahar günlerinde ideal hafta sonu programı, kısa süreli de olsa yurt içi ya da yurt dışı kaçamakları yapmak; kaçamaklarınız esnasında yolculuk masrafını minimumda tutmak mı? Eğer öyleyse Enuygun ile tanışmanızda fayda var! Rutininden uzaklaşmak yeni yerler görmek, yeni tatlar denemek ya da uzakta olan arkadaşlarının ve ailelerinin yanına kaçmak isteyenlerin sık kullanılanları arasında yer alması gereken Enuygun; varış noktanıza “en uygun” şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Tüm uçak şirketlerinin fiyatlarını karşılaştırmalı bir şekilde listeleyen Enuygun ile  bütçenizi zorlamadan aradığınız bilete ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz yeri, gitmek istediğiniz noktayı ve gitmek istediğiniz saati girmeniz yeterli, sonrasını Enuygun’a bırakın!

Enuygun ile tanışmak için tıklayın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!