Kendine iyi bakmak isteyenler için bir yeni yıl hediyesi: İyi Yaşam Günlüğü

Uplifers yazarlarından Uzman Diyetisyen Dilara Koçak’ın 12 yıl önce başlattığı ve her yıl yenileyerek yayınladığı tematik ajandası İyi Yaşam Günlüğü bu yıl da çok renkli. 

İyi Yaşam Günlüğü 2019’da yıl boyunca size her gün rehberlik etmeyi, 13 farklı konuda daha fazla bilgi sahibi olarak, iyi yaşam amacınıza ulaşmanıza yardımcı olmayı hedefliyor. Her güne farklı motivasyon cümleleri içeren iyi yaşam günlüğü, gün içinde yiyecek, egzersiz ve duygusal durum kaydınızı tutmanızı da sağlıyor. İyi Yaşam Günlüğü yine en iyi yeni yıl hediye alternatiflerinizden biri olmaya aday.

Hem motivasyon sağlayan hem de beslenme bilgilerini güncelleyen günlük, yıl boyunca sağlıklı beslenme yolundaki en büyük yardımcınız olacak.

Yediklerinizi yazarak zayıflamanız mümkün

Araştırmalar, tükettikleri besinleri kaydeden kişilerin daha dikkatli ve sağlıklı beslendiklerini gösteriyor. Kalıcı davranış değişikliği yaratmak istiyorsanız, bunun için önce mevcut durumu ölçmek, sorunları tespit etmek ve farkına varıp daha sonra strateji belirleyip küçük ve yavaş adımlarla ilerlemek önemlidir.

Peki İyi Yaşam Günlüğü’nü bu amaç doğrultusunda nasıl kullanabilirsiniz?

Günlük, öncelikle metabolik hızınızı hesaplamayı ve günlük almanız gereken kaloriyi size anlatıyor, ideal kilonuzu hesaplamanıza yardımcı oluyor. Dilerseniz bu hesaplamaları Dilara Koçak’ın ücretsiz mobil uygulaması ile de yapabilirsiniz. Daha sonra da bu kaloriyi hangi besinlerden, ne ölçüde yiyerek almanız gerektiği size anlatılıyor. Bir kılavuz görevi gören bu yaşam günlüğü ile egzersiz seviyeniz, sıvı tüketiminiz ile ne kadar kalori harcadığınızı ve günlük duygu durumunuzu da takip ediyorsunuz.

Haftalık özetlerle geçen bir haftanızı değerlendirmenize yardımcı oluyor, böylece daha büyük tabloda doğru ve yanlışlarınızı değerlendirebiliyorsunuz. Rehber, sizi günlük, haftalık ve aylık olarak adım adım yönlendiriyor.

İyi Yaşam Günlüğü’nde hangi konular var?

Önce Gülümse” diyerek gülümsemenin sihriyle başlayan İyi Yaşam Günlüğü’nde glutensiz beslenme, insülin, D vitamini gibi popüler konular yer alıyor. Dilara Koçak’tan son yıllarda daha sık duyduğunuz sürdürülebilir beslenme ve gezegeni iyileştirme konuları da “Doğayı da Besle” başlığıyla sizleri bekliyor. “Her Yaşın Bir Güzelliği Var”, “Meyve Korkusu”, “Egzersizi Bırakınca Kilo Alınır mı?”, “Güzellik Uykusu”, “Fazla Kilo Anılara İhanet mi?” gibi birçok konu da İyi Yaşam Günlüğü’nde yer alıyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!