‘’Karşı Yaka Işıkları’’yla İzzet Memi’den şifa aktı

Uzun zamandır gitmek istiyordum; ama mükemmel bir zamanlama sayesinde buluştum sevgili İzzet’in oyunuyla… Sadece oyun demek, ‘Karşı Yaka Işıkları’nı çok basite indirgiyor aslında. Sahnede sergilenen bir oyunla nasıl farkındalık yaratıldığını ve akabinde nasıl şifa aktığını gördüm, deneyimledim, hissettim.

İçinden geçtiğim sürece öyle güzel dokundu ki İzzet’in oyunu ve söyledikleri; kalbime iyi geldi, sanki bir sihirli değnek değdi. Kişisel ve ruhsal gelişimin içinde olunca her şeyi kendinde arama, anlama ve şifalandırma gibi bir illüzyona düşüyor insan. Belki de hakikattan kaçmak için bu davranış biçimi ve eylemler biçilmiş kaftan. Hakikat ise herkese göre farklı değil mi?

İzzet’ten inci gibi bir söz: ‘Spiritüellik de yarama basılana kadar!’ Baktım ki yarama basılması söz konusu, baktım ki arafta kalma durumu, kangren olmuş parmağı kesmek en doğrusu.

Bir karar verdiğinizde, gücünüzdesiniz.

Duygu ve his olmadan yaşayamaz mıyız?

Bu süreçte deneyimlenen duygular ise yaşamda var olduğunuzu hissettiriyor. Yaşamda var olmak için duyguların gerekliliği hissi, algısı ne ilginç değil mi? Varlığımızı; duygu ve hislerimizi yaşadıkça deneyimliyoruz. Duygu, his olmadan yaşamda var olamaz mıyız? Pekala var oluruz ama bu da doğal değil. İnsan olmak değil!

karşı yaka ışıkları
İzzet Memi’nin ‘Karşı Yaka Işıkları’ sayesinde sahnede nasıl farkındalık yaratıldığını ve nasıl şifa aktığını gördüm.

Kırgınlık, kızgınlık, kıskançlık, üzüntü, öfke, yalnızlık, sevinç, neşe, heyecan, coşku, AŞK ve daha pek çok duyguyu içinden geçiren, kendini maskesiz, hesapsız, kitapsız olduğu haliyle ortaya koyan cesur ve güzel ruhlara minnettarım.

Bu farkındalığı; ‘’Karşı Yaka Işıkları’’ oyunu ve sonrasında yaptığı interaktif sohbetle yaşamama vesile olan İzzet Memi’ye gönülden teşekkür ediyorum. İzzet’çiğim, bana sihirli bir değnek değdirdi.

Bu vesileyle İzzet Memi ile tanışmanızı, 12 ve 26 Aralık’ta 20.30’da Bo Sahne’de Karşı Yaka Işıkları’nı izlemenizi ve ‘Açık Ruh Ameliyatı’ kitabını okumanızı diliyorum.

Sihirli değnekler var. Biletler Biletix’te.

İzzet Memi’nin konuk olduğu TV programımı izlemek içinse videoyu izlemeniz yeterli:

HANDE AKIN'ın konuğu İZZET MEMİ

Hande Akın Kişisel Dönüşüm Danışmanı & Yazar
5 Şubat 1977 İstanbul doğumluyum. Şişli Terakki Lisesi’nde okudum. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV Sinema Bölümü’nden mezun oldum. 15 yıl reklam sektöründe prodüksiyon ve ... Devam