Karın yağlarını yakmaya yardımcı olan 5 tatlı içecek

Tatlı içecekleri çok seviyor olabilirsiniz. Ancak bunların bel çevrenize hiçbir faydası olmadığı bir gerçek. Bir bardak limonatanın yaklaşık 130 kalori ve 35 gram şeker içerdiğini düşünürsek, bir önceki cümle daha da anlaşılır olacaktır. Fakat şanslıyız ki, tadı güzel olduğu halde suçluluk hissetmeden içebileceğiniz ve kilo vermenize yardımcı olacak bazı içecekler de var.

İşte susuzluğunuzu, kilo almanıza neden olmadan dindirecek içeceklerden 6 tanesi:

Naneli soğuk çay

Bu naneli içecek hem çok ferahlatıcı, hem de karın yağları için çok etkili. Evde yapacağınız naneli soğuk çaylar sayesinde karın yağlarınızı eritirken, şişkinliğinizi de önleyebilirsiniz.

naneli soğuk çay

Karpuz smoothie

Şekerli karışımlarla yapılmadıkları müddetçe smoothie’ler son derece masum içeceklerdir. Karpuzunsa düşük kalorisi sayesinde muhteşem bir smoothie malzemesi olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik karpuz, sulu yapısının yanı sıra birçok besin maddesini de içeriyor. Şekersiz yapılan karpuzlu bir smoothie’de ise ortalama sadece 56 kalori var.

İlginizi çekebilir: Yağ yakımını hızlandırmak için etkili besinler ve yöntemler

Ananaslı dondurma

Dondurulmuş ananasla keten yağını karıştırıp robottan geçirerek hazırlayacağınız bu dondurma, sindiriminize yardımcı olurken yağ yakmanızı da hızlandıracak.

ananaslı dondurma

Tatlandırılmış su

Kilo vermeye çalışırken vücudu susuz bırakmamak çok önemli. Su içmek ödemi ve şişkinliği azaltır, hatta tokluk hissini artırırır ve bu şekilde daha az yemiş olursunuz. Ayrıca suyunuzu meyve dilimleri ekleyip tatlandırarak da tüketebilirsiniz.

 

 

 

Yeşil çay

Yeşil çayın kanser ve kalp hastalığı riskini azalttığı biliniyor. Ancak yeşil çay bunların yanı sıra karın yağını yakmaya yardımcı olan kateşin adlı antioksidanları da içeriyor. Özellikle egzersiz yapmadan önce içeceğiniz yeşil çay, çalışma boyunca yağ yakımınızı artırmanızı sağlayacak.

İlginizi çekebilir: Erkek ve kadınlarda yağ yakmanın farklı yöntemleri

Kaynak: 

womenshealthmag.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!