Karaköy’de erkek modası: Nil Ertürk’ün Bey’i

2009 yılında açtığı “dünyadaki en iyi 100 Moda Blogu” arasında gösterilmiş bloguyla, Türkiye ve dünya çapında isminden söz ettiren Nil Ertürk, şimdi de erkek modasıyla karşımıza çıkıyor.

Karaköy’de 3 ortak ile birlikte açtıkları Bey Karaköy hakkında merak ettiklerimizi keyifli bir sohbetle kendisine sorduk.

1. İlk röportajımızda kadın şıklığı üzerine konuşmuştuk. Nil Ertürk, Bey Karaköy ile erkek modasında neyi hedefliyor?

Aslında modayı değil de stili hedefliyoruz diyebilirim. Bey’i kurma amacımız stiline özen gösteren, giydiği ürünlerin materyallerine önem veren, sade ve detaycı tarzı olan erkeklere hizmet verebilmek.

bey karakoy magaza

2. Bey Karaköy’e kimler alışveriş yapmaya geliyor? Erkeklerinin başka yerlerde arayıp da bulamadığı, Bey Karaköy’de bulduğu neler var?

Müşteri kitlemiz genel olarak yaratıcı işlerde çalışan ya da kurumsal işlerde çalışsa da, takım elbiseye mahkum olmayan kişilerden oluşuyor. Genelde düz, baskısız, kaliteli kumaşlardan oluşan bir seçkimiz var. Bununla birlikte aksesuarlarımız da oldukça çeşitli. Sadece Bey’de bulunan, pek çok marka mevcut.

bey kombin öneri 3

3. Bey Karaköy ürünleri nerelerden geliyor? Mağazaya getirdiğin ürünlerde konsept olarak neye dikkat ediyorsunuz?

Ürünlerimiz tek bir yerden değil, pek çok farklı yerden temin ediliyor. Hem yurt dışından hem yurt içinden farklı marka ve tasarımcıların ürünlerini satışa sunuyoruz. Konseptimiz; İskandinav ruhu taşıyan, zamansız ve kaliteli ürün odaklı. Dikkat ettiğimiz nokta, 3 ortağın da onay vermesi ve kendi hayatına dahil edebileceği bir ürün olup olmaması noktasında anlaşması oluyor.

bey karakoy magaza ici

4. Erkeklerin tasarım ürünlere bakışı nasıl? Farklı trendlere mağazada ulaşabilirler mi?

Düşünülenden çok daha olumlu. Eğer pratik olmayan, farklı olma çabası güden bir ürün sunarsanız erkeklerin çekinceyle yaklaşması normal bence. Biz stil sahibi olmayı, trendlere tercih ediyoruz ve gelen herkese de bunu sunmaya özen gösteriyoruz.

bey kombin önerisi 1

5. Bey Karaköy için ileride online satış mağazası düşünüyor musun?

Biz şu an sahip olduğumuz mağazanın samimiyeti hoşumuza gidiyor. Müşteri ilişkilerini birebir yönetmek ve marka algısını oturtmak öncelikli hedefimiz; o sebeple online mağaza açmak gibi bir planımız henüz yok.

bey kombin önerisi 2

6. Uplifers okuyucularına Bey Karaköy’den önerebileceğin bir kombin isteyebilir miyiz?

Uplifers okuyucularının sportif ve dinamik beylerine, sade ve şık bir bahar kombini önerebilirim.

bey kombin uplifers

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!