Kaliteyi servet ödemeden yakalayabildiğiniz nokta: IAMNOTBASIC

Basic t-shirtler, gardrobun zamansız, modası hiç geçmeyen parçaları arasında yer alıyor. Her parça ile rahatça kombinlenmeleri, şıklık ile komforu bir arada sunmaları ve aksesuarlarla kolayca kişiselleştirilmeleri, bu t-shirtleri birçoğumuz için vazgeçilmez kılıyor.

Iamnotbasic, işte tüm bu avantajları bir servet harcatmadan sunabilmek amacıyla yola çıkıyor. Yüksek kaliteli ve iyi kesimli basic t-shirtleri moda severler ile buluşturan bu marka, birbirinden güzel tasarımları ile gardrobumuzun temellerini atıyor.

iamnotbasic_çift
IAMNOTBASIC hayalimizdeki yumuşak ve iyi kalıplı t-shirtleri giymek ama bunun için bir servet harcamamak fikri üzerinden doğdu.

Biz de, Orkan Orgun ve Meriç Küçük tarafından hayata geçirilen Iamnotbasic markasını yakından tanımak ve başarılarının sırrını öğrenmek amacıyla, onlarla oldukça keyifli bir röportaj gerçekleştirdik:

Iamnotbasic fikri nasıl ortaya çıktı?

IAMNOTBASIC hayalimizdeki yumuşak ve iyi kalıplı t-shirtleri giymek ama bunun için bir servet harcamamak fikri üzerinden doğdu.

• Iamnotbasic Posta’dan kısaca bahsedebilir misiniz? Ne tarz içerikler üretiyorsunuz?

POSTA, IAMNOTBASIC’ in müşterileri ile sohbet edebildiği bir kanal. E-ticaret ile satış yapan bir firma olarak, mağazamızda müşterilerimiz ile birebirde sohbet etme fırsatı yakalayamadığımız için, kendimizi onlara anlatabileceğimiz, vizyonumuzu ve keyif aldıklarımızı paylaşabileceğimiz bir mecra yaratmak istedik. POSTA bizim takip ettiğimiz, sevdiğimiz, zaman geçirdiğimiz, tavrını ve ruhunu sevdiğimiz dostlarımızla samimi sohbetler ettiğimiz vitrinimiz gibi.

• Iamnotbasic olarak hedef kitleniz kimlerdir?

IAMNOTBASIC her yaştan, her stilden, iyi görünmeyi seven, basit bir t-shirtle bile kendini iyi hissedebilen ve bu yüzden kalitenin peşinden giden kadın ve erkekleri hedefler.

• Iamnotbasic’in moda anlayışını nasıl özetlersiniz?

Modern. Yalın. Kaliteli.

• T-shirtlerinizi tasarlarken nelere önem veriyorsunuz?

Öncelikle kalıplarının bizi mutlu etmesi çok önemli. Kendimiz giymeyeceğimiz, kalıplarını çok da sevmediğimiz t-shirtleri koleksiyona eklemiyoruz. Sonraki aşama ihtiyaçlarımızı göz önünde bulundurmak. Bu mevsim ihtiyacınız olabilecek farklı alternatifleri bünyemizde bulundurmak istiyoruz. Sonra doğru kalıbı doğru renkle buluşturmak kalıyor ki burada her zamanın vazgeçilmez renklerinin yanı sıra, günümüz trendlerinden çok sevdiğimiz renkleri de koleksiyona ekliyoruz.

• Iamnotbasic t-shirtlerine en çok yakışan kombinler nelerdir?

Bunu sınırlandırmak istemeyiz. IAMNOTBASIC t-shirtleri jeanle de çok iyi görünür, kumaş pantolon üzerinde de, pullu payetli bir etekle de. Bu tamamen giyenin stiline bağlı. T-shirtlerin de en güzel yanı bu değil midir? Tüm stillerin vazgeçilmezi.

iamnotbasic
Modern. Yalın. Kaliteli.

• Kumaşlarınız kalitesini neye borçlu? Nasıl kumaşlar tercih ediyorsunuz?

Şu anda kullandığımız 2 tip kumaşımız var. Biri %50Modal %50Pamuk, diğeri ise %100 Pamuk.

Kumaşlarımızı kendimiz üretiyoruz. Dolayısıyla hayal ettiğimiz kumaş kalitesini yakalayabiliyoruz. Henüz çalışmadığımız ama çalışmak istediğimiz birçok farklı kumaş çeşidi var. Gelecek dönemlerde koleksiyonlarımıza eklenecek.

• Iamnotbasic t-shirtlerinden elde edilen gelirin bir kısmını, yardıma muhtaç çocuklara destek olmak amacıyla Koruncuk Vakfı’na bağışlamanız gerçekten çok güzel. Bu serüven nasıl başladı?

Teşekkür ederiz. Kardeş t-shirt projemiz markamızın kuruluş aşamasından bu yana hayatta. Satışa başlamadan önce Koruncuk Vakfı ile projemizi başlatmıştık. Amacımız, bizler için büyük farklar yaratmayan küçük parçaların bile bazen başkaları için ne kadar önemli olabildiğini hissetmek. Ve herkesin bu küçük projeye destek verebilmesine vesile olmak.

• Iamnotbasic t-shirtlerini diğer basic t-shirtlerden ayıran özellikler nelerdir?

Kumaşı, arayıp da bulamadığınız bazı kalıpları ve bu kalite için ödediğiniz uygun fiyatı.

• İleride t-shirt dışında parçalar da tasarlamayı düşünüyor musunuz?

Evet. Aslında amacımız bir gardrobun tüm basic ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir markaya dönüşmek.
T-shirtten kazağa, sigara pantolondan kabana. Hiçbir zaman modası geçmeyen, yalın ve kaliteli tasarımlar.

• Iamnotbasic t-shirtlerini mağazalarda görebilecek miyiz?

Yeni sezon için böyle bir düşüncemiz var. Aslında internet üzerinden satış yapan bir marka olarak doğduk ve bu şekilde iş planımızı yürütüyoruz ancak t-shirtlerimizi denemek, kumaş dokusunu görüp almak isteyenler için birkaç noktada t-shirtlerimize yer vermeyi planlıyoruz.

hakkımızda-renkli_stndrt
Amacımız, bizler için büyük farklar yaratmayan küçük parçaların bile bazen başkaları için ne kadar önemli olabildiğini hissetmek.

• Basic t-shirtlere kadınların mı yoksa erkeklerin mi ilgisi daha yüksek?

Aynı. Aslında erkekler için basic t-shirt çok daha önemli bir parça çünkü yerine koyabilecekleri çok bir seçenekleri yok. Ama kadınlar için moda birçok farklı alternatif sunuyor. Yine de basic bir t-shirtün yerini hiçbir şey tutmuyor, o yüzden kadınlar da erkekler de iyi bir basic t-shirt bulunca alıyor.

• Kalite ve fiyat arasındaki dengeyi nasıl sağlıyorsunuz? 

Ana satış kanalımız internet olduğundan dolayı geleneksel sistemdeki toptancılar, aracılar, dükkan marjları ortadan kalkmış oluyor. Bu sayede AVM’lerde herhangi bir mağazada satılan benzer kalitede tişörtlerin neredeyse yarı fiyatına sunma şansımız oluyor.

• Moda size ne ifade ediyor?

IAMNOTBASIC trendlerden uzakta, kendi stili üzerinden tasarımlar yapan bir moda markası.

Dolayısıyla moda bizim için içinde çalışmaktan büyük keyif aldığımız kocaman bir sektör. Moda sektörünün besin zincirinin en alt ve en geniş tabakasındaki mecburi ihtiyaçlar bölümündeyiz. Bekleriz.

• T-shirtlerinizde renk çeşitliliğini artırmayı düşünüyor musunuz?

Tek bir modelden çokça renk alternatifi yapmak yerine, renk seçeneklerini modeller ile birleştirmeyi seviyoruz. Böylece kalabalık ve karışık bir koleksiyon görünümünden uzaklaşıyoruz, hem de müşterilerimizin seçim yaparken zorlanmamasını hedefliyoruz. Elbette her bir model için farklı 3-4 renk alternatifi sağlamak güzel olur, umuyoruz ki gelecekte renk çeşitliliğimiz de model çeşitliliğimiz gibi artacak.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!